Комп'ютерний монтаж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комп'ютерний монтаж, нелінійний монтаж — монтаж матеріалу зображень і аудіо за допомогою комп'ютера, який забезпечує доступ до кожної частини матеріалу в будь-який час.

Нелінійний монтаж в пост-продакшн кіно і на телебаченні є найбільш популярним методом збірки таких матеріалів. Звук або зображення зберігається в цифровому вигляді на жорсткому диску, де він може бути оброблений у відео- або аудіоредакторі. У порівнянні з методом лінійного монтажу дає набагато більшу свободу доступу до будь-якого місця в матеріалі, є можливість управляти проектами і створювати нові версії, не змінюючи оригінал.

Значний прогрес, досягнутий у розвитку ємності і зниження цін на комп'ютери, дав доступ до методів професійного монтажу відео та аудіо в домашніх умовах.

Домашня відеосистема редагування — це комп'ютер з можливістю завантаження відзнятого матеріалу з відеокамер, MiniDV, HDV через вхід FireWire і запису матеріалів, як відеофайлів, на жорсткий диск або перезапис його на CD, DVD, Blu-Ray та інші носії.

Див. також[ред. | ред. код]