Коридорас-пігмей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коридорас-пігмей
Corydoras pygmaeus carnat joel 5.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Панцирні соми (Callichthyidae)
Підродина: Corydoradinae
Триба: Corydoradini
Рід: Коридорас (Corydoras)
Вид: Коридорас-пігмей
Біноміальна назва
Corydoras pygmaeus
Knaack, 1966
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Corydoras pygmaeus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Corydoras pygmaeus

Коридорас-пігмей (Corydoras pygmaeus) — вид сомоподібних риб з роду Коридорас підродини Corydoradinae родини Панцирні соми. Інші назви «карликовий сомик», «чорнолінійний коридорас». У природі поширений у річках Південної Америки; популярні акваріумні риби.

Опис[ред. | ред. код]

Завдовжки досягає 1,9-3,2 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця трохи більша за самця. У середньому самиця досягає 2,5 см, самець — 2,1 см. Голова відносно невелика. Очі порівняно з головою великі, дещо опуклі. Є 3 пари помітних вусів, тонких. Тулуб стрункий, витончений. Спинний плавець складається з 1 жорсткого і 7 м'яких променів. Грудні плавці добре розвинені. Черевні плавці широкі. Жировий плавець помітний. Анальний плавець видовжено додолу. Хвостовий плавець розрізано, лопаті подовжено.

Забарвлення сірувате, від зеленуватого до жовто-сірого зі сріблястим відливом. Спина сірого кольору. Черево значного світліше, що відливає зеленим. Від кінчика морди до основи хвостового плавця проходить чорна смуга, з боків якої розташовано білі смужки. Від черевних плавців до анального плавця тягнеться чорна смужка. В основі лопаті хвостового плавця є невеличка темна плямочка. Усі плавці прозорі, сіруватих відтінків.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Є демерсальною рибою. Воліє до прісної та чистої води. Зустрічається у повільних, зі слабкою течією, замулених ділянка річок. Переважно тримається дна, в товщу води занурюється, якщо потрібно ковтнути повітря. Утворює косяки до декілька десятків. Часто розміщуються на широкому листі рослин, за що цих риб прозивають горобцями. Вдень ховаються під різними укриттями, зокрема корчами, камінням, уламками. Активні у присмерку та вночі. Живляться дрібними ракоподібними, комахами, червами, детритом.

Статева зрілість настає у 6-8 місяців при розмірі 1,3 см. Зазвичай самці дорослішають раніше за самиць. Під час нересту самиця відкладає спочатку 2-4 яйця у черевні плавці, де їх протягом 30 сек. запліднює самець. Після цього самиця прикріплює ікру до листя або каміння. Загалом таким чином запліднюється та приліплюється до 100 яєць. Кладкою ніхто не опікується.

Тривалість життя 3-4 роки.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Поширено переважний в басейні річки Мадейра (Бразилія), а також у річці Нанай (Перу) та Агуаріко (Еквадор).

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Об'єм акваріума від 40 літрів. В оздобленні повинні бути різноманітні укриття (корчі, рослини тощо). Рекомендують тримати зграйкою не менше 4—5 особин. Невибагливі в утриманні. Оптимальними параметрами води є: 22–26 °C, dGH до 15°, pH 6,4—7,4. Потрібна фільтрація води та її регулярна підміна.[1] На відміну від панцирних сомів, любить плавати зграєю через весь акваріум.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans-Georg Evers: Panzerwelse. Ulmer Verlag, Stuttgart 1994, ISBN 3-8001-7286-0.
  • Ruffer, Kaycy. Breeding Corydoras pygmaeus. Planet Catfish (January 1, 2002). Retrieved 30 January 2016.
  • Reis, R.E., 2003. Callichthyidae (Armored catfishes). p. 291—309. In R.E. Reis, S.O. Kullander and C.J. Ferraris, Jr. (eds.) Checklist of the Freshwater Fishes of South and Central America. Porto Alegre: EDIPUCRS, Brasil.