Косенко Петро Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петро Дмитрович Косенко
Ім'я при народженні Петро Дмитрович Косенко
Народився 18 червня 1922(1922-06-18)
Україна Україна, Волощина
Помер 2 березня 2012(2012-03-02) (89 років)
Flag of the United States.svg США
·за віком
Громадянство Flag of the United States.svg США
Національність українець
Діяльність поет, ретушер, художник
Alma mater Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Конфесія християнсво
У шлюбі з Дарина
Діти Олександр, Елізабет
Вага 95
Зріст 185
Нагороди

Петро́ Дми́трович Косе́нко (18 червня 1922 — 2 березня 2012) — поет, ретушер, художник. Активний учасник громадського життя української діаспори. Друкувався в періодичній пресі США, Канади та Європи.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився Петро Косенко у виселку Волохіне (нині частина міста Долинська).

Шестилітнім хлопцем Петро Косенко покинув рідне Волохіне й виростав у місті Нікополі Дніпропетровської області. Закінчив середню школу й був студентом історичного факультету Дніпропетровського державного університету.

На початку війни разом з іншими студентами був покликаний на спорудження оборонних комунікацій під Києвом (Жуляни). З наступом німецьких військ на Київ, неозброєний студентський загін опинився в отченні. Це й визначило його долю: він залишився на окупованій фашистами території і в 1942 році був висланий до Німеччини, де працював в копальнях з видобутку солі.

По війні залишився в Західній Німеччині, а в жовтні 1948 року мігрував до Венесуели, і 15 довгих років тяжкої праці у незвичних тропічних умовах працював теслею на будові цементного заводу, був землеміром в джунглях Бразилії й Колумбії, будівельним підрядчиком і фотографом.

Влітку 1963 року переселився до США (Філадельфія), де протягом 27 років працював ретушером і художником. Викладав історію України й українську літературу в українських гімназіях США. Писав поезії, гуморески, репортажі. Друкувався в українській періодичній пресі США, Канади та Європи. Видав збірку сонетів «Пізні грона», високо оцінену українською критикою зарубіжжя та України.

Помер 2-го березня 2012 року.[1]

Твори[ред. | ред. код]

  • 1989 — Збірка сонетів «Пізні грона», Едмонтон (Канада).
  • 1992 — книга «Любов і туга, туга і любов», Київ
  • 1995 — книга «Трунок Євшану», Київ
  • 1999 — книга «СОНЕТИ», Київ (Остання книга, яка налічує 300 сонетів, видана за сприяння Київської міської організації «Нова Україна» і передана у дарунок обласним публічним бібліотекам України видавцем і товаришем поета Миколою Щегловим, як своєрідна інтелектуальна інвестиція в українську літературу).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Долинська
  • Українська діаспора: літературні постаті, твори, біобібліографічні відомості / Упорядк. В. А. Просалової. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2012. — 516 с.