Костел Святого Ігнатія (Кадіївка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Костел Святого Ігнатія (Кадіївка) — римо-католицький храм у м. Кадіївка, Луганська область.

Будівництво здійснювалось у 1915-1916 рр. Основними прихожанами були етнічні поляки, що працювали на промислових підприємствах Кадіївки. Поряд із костелом існувало парафіяльне кладовище. Закритий на початку 1930-х рр. Будівля костелу використовувалася у якості телеграфно-телефонної станції та радіовузолу. У 1950 р. костел було зруйновано, а поряд збудовано нове приміщення міського поштамту.

Джерела.[ред. | ред. код]

Краєзнавець Авілов Володимир Олексійович:

"Розкрито одну з таємниць історії Кадіївського костелу. Довгий час не було точно відомо ні дата його закладки, ні його титул. Мені вдалося виявити в архіві бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна газету "Утро" від 19 липня 1915 року, де у розділі "Хроніка (від наших кореспондентів)" опубліковано замітку наступного змісту:

"Кадиевка, Екатеринослав. губ. Закладка костела. Уже несколько лет, как наше многочисленное польское население Кадиевских копей отчисляет из своего жалованья и заработков 1% на устройство костела и все лелеет мечту видеть свой костел. Наконец-то мечте этой суждено сбыться. 12 июля совершено торжественное освящение закладки костела, во имя Св. Игнатия. Костел строится на ровном и красивом месте, близ главной конторы рудника".

В ім'я Св. Ігнатія – очевидно, йдеться про Святого Ігнатія Лойоля. Простежується певний взаємозв'язок між іменами та деякими датами. Справа в тому, що директором-розпорядником Південно-Руського Дніпровського металургійного товариства, до складу якого входили Кадіївські копальні та завод, був Ігнатій Ігнатович Ясюкович, поляк за національністю. Ігнатій Ясюкович помер 26 серпня 1914 року. День пам'яті Святого Ігнатія Лойоли – 31 липня, а за цією датою, через неповний місяць, слідує річниця смерті Ігнатія Ясюковича. У сучасних різних джерелах зустрічаються відомості, що Кадіївський костел був збудований між 1890 і 1910 роком, і що він отримав титул Св. Антонія. Але, як тепер видно із знайденої газетної публікації, така інформація є недостовірною".

Посилання[ред. | ред. код]