Крав мага

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крав мага

Спеціалізація Рукопашний бій
Контакт Повний контакт
Походження Ізраїль Ізраїль
Олімпіада Не включено

Крав маґа (івр. קרב מגע‎‎ — «контактний бій») — розроблена в Ізраїлі військова система, яка базується на 7 принципах рукопашного бою, що акцентується на швидкій нейтралізації загрози в умовах реального життя. Система стала відома після того, як була прийнята на озброєння різними ізраїльськими силовими структурами.

Походження назви

[ред. | ред. код]

Назва івритом означає «ближній (контактний — мага (івр. מגע‎) — контакт)), крав (івр. קרב‎) — бій) бій», та належить до бою при фізичній взаємодії з супротивником, на відміну від бою із застосування зброї на відстані (хоч у крав мага вивчаються сучасні види зброї).


Основні принципи

[ред. | ред. код]

В крав мага не існує певних правил та немає різниці між тренуванням чоловіків та жінок. Система не є спортивною, відсутня спеціальна форма одягу та змагання. Всі прийоми концентруються на максимальній ефективності в реальних умовах. Робиться акцент на ураження найчутливіших до болю частин тіла (очі, пах), удари головою та інші прийоми, а також імпровізоване використання будь-яких доступних предметів. Також показується необхідність дотримання норми не перевищення меж самооборони.

Крав мага не базується на філософській системі, як східні єдиноборства. Її призначення — забезпечити фізичне виживання, а не духовний розвиток. Тому основою крав мага є наукові дослідження рефлексів людини.

Організації

[ред. | ред. код]
  • Krav Maga Ukraine krav-maga.ua - Федерація крав-мага України, розвиває крав-мага в Україні з 2006 року, президент Антон Фарб.
  • The Israeli Krav Maga Association (IKMA) — найстаріша організація крав мага, заснованя в 1978 году Імі Ліхтенфельдом. IKMA знаходиться в Ізраїлі.
  • The International Krav Maga Federation (IKMF) — Ізраїль.
  • The Krav Maga Federation/Krav Maga International-Kapap — Ізраїль.
  • Krav Maga Worldwide — США.