Рукопашний бій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рукопашний бій в збройних силах США.

Рукопа́шний бій  — термін, що має два значення. Перший - в широкому розумінні — бій між суперниками голіруч, лише з використанням можливостей власного тіла. Цей спосіб ведення бою існує з найдавніших часів існування людства. Другий - бій з використанням холодної зброї(так звана Біла зброя), обладунків та інших засобів окрім вогнепальної зброї.

Технічний арсенал включає в себе удари руками й ногами, кидки, больові та задушливі прийоми, а також прийоми реанімації. Рукопашний бій це швидка техніка ліквідувати противника.

Рукопашний бій ділиться на 3 категорії:

  • Спортивний рукопашний бій — вид з най обмеженішим арсеналом дій, вилучені прийоми, що можуть призвести до тяжкої травми або смерті супротивника. Використовується у підгодовці молодих бійців, розвиває основні, необхідні для перемоги, якості спортсмена — фізичну підготовку, координацію, відчуття дистанції, удари, кидки, боротьбу в партері, психологічну підготовку до бою.
  • Поліцейський рукопашний бій — вид створений для застосування органами міліції та поліції. Характеризується великою кількістю прийомів на утримання супротивника, конвоювання. Включає прийоми бою проти озброєного супротивника та бій з декількома супротивниками. З поліцейського рукопашного бою проводяться показові виступи.
  • Армійський рукопашний бій — вид, створений для спецпідрозділів армії. Акцент робиться на прийоми, що максимально ефективно ведуть до смерті супротивника. Викладання цих прийомів цивільному населенню заборонено і зараз у більшості секцій під маркою АРБ (армійський рукопашний бій) викладають саме спортивний рукопашний бій.

Джерела[ред.ред. код]

  • [1]
  • Горбушев, Рукопашный бой (рос.)
  • Загура Ф.І., Огірко І.В. Специфіка модельних характеристик та моделювання спортивного протиборства //Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Зб. наук. пр./ За ред. С.С.Єрмакова.- Х., Л., 2003. – №18. – С. 114-117.
Інь-Янь Це незавершена стаття про бойове мистецтво.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.