Крадіжка велосипеда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Крадіжка велосипеда — це незаконне, таємне та безоплатне вилучення велосипеда поза волею власника. Викрадення завжди полягає в активній поведінці винної особи, спрямованій на привласнення чужого майна.

Відповідальність за крадіжку[ред. | ред. код]

Відповідальність залежить від вартості велосипеда та обставин, які впливають на кваліфікацію дій особи та тягнуть за собою більш суворе покарання. Такі дії визначені частинами 2 — 5 статті 185 КК України: — повторне вчинення; — вчинення за попередньою змовою групою осіб; — вчинення з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище; — вчинення з завданням значної шкоди потерпілому (значна шкода визначається із врахуванням матеріального становища потерпілого в межах від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на 2017 р. складає від 80 000 грн. до 200 000 грн.); — вчинення крадіжки у великих розмірах (від 250 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на 2017 р. складає від 200 000 грн. до 480 000 грн.); — вчинення крадіжки в особливо великих розмірах (від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на 2017 р. складає 480 000 грн. та більше); — вчинення організованою групою. Законом передбачено багато видів та розмірів покарань за вчинення крадіжок(в тому числі велосипеда) в залежності від наявності чи відсутності зазначених вище кваліфікуючих ознак. Кримінальна відповідальність за крадіжку може наступати для осіб, які досягли 14-ти років на момент вчинення злочину.

Отже, за крадіжку велосипеда передбачено такі альтернативні покарання:

  1. штраф в розмірі 50 — 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1700 грн.);
  2. громадські роботи на строк від 80 до 240 годин;
  3. виправні роботи на строк до 2 років;
  4. арешт на строк від 1 до 6 місяців;
  5. позбавленням волі на строк від 1 до 3 років.

Способи захисту[ред. | ред. код]

  1. Замок, який кріпиться вздовж рами і фіксує весь ровер. Допоможе U-подібний замок, що не знімається без ключа.
  2. Місце стоянки треба обирати людне. На ніч залишати там, де є камера: на стоянці, біля супермаркету тощо.
  3. Закріплення. Треба перевіряти надійність опори, до якої кріпите ровер і не залишати без кріплення.
  4. Треба записати серійний номер, який вибитий знизу кареточного вузла (найнижча точка рами). Це допоможе заявити права на ровер, дасть змогу підтвердити, що транспортний засіб справді ваш.

Посилання[ред. | ред. код]

https://biggggidea.com/project/717/ [Архівовано 24 вересня 2020 у Wayback Machine.]

Джерела[ред. | ред. код]