Крекінг-установка у Гечсарані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крекінг-установка у Гечсарані. Карта розташування: Іран
Boroujen
Boroujen
Дехдашт
Дехдашт
Мамасані
Мамасані
Казерун
Казерун
Гачсаран
Гачсаран
Райони розташування майданчику Gachsaran Petrochemical та похідних виробництв

Крекінг-установка у Гечсарані — піролізне виробництво, яке споруджується в іранській провінції Кохґілує і Боєрахмед. Відоме також як 8-й олефіновий комплекс.

Установка парового крекінгу у Гечсарані (відомий завдяки своєму гігантському нафтовому родовищу) споживатиме 1,27 млн тонн етану на рік. Сировина при цьому постачатиметься із газопереробного заводу Бід-Боланд-2 в сусідній провінції Хузестан, який має щорічно продукувати 1,48 млн тонн цього гомологу метану. Піроліз етану дасть змогу отримувати 1090 тисяч тонн етилену, а також, як побічні продукти, фракцію С3+, водень та паливний газ.

Особливістю гачсаранського майданчику буде те, що похідні виробництва винесуть до цілого ряду населених пунктів тієї ж та суміжних провінцій — Дехдашту, Мамасані, Казеруну та Boroujen, де планується створити заводи поліетилену потужністю по 300 тисяч тонн на рік. Нестачу етилену покриватимуть за рахунок підключення до Західного етиленопроводу, який транспортує продукцію з потужного центру нафтохімічної промисловості в Ассалує (передусім 11-го олефінового комплексу).

Через накладені на Іран санкції роботи за проектом посуваються із затримками проти планових строків. Станом на 2014 рік готовність комплексу перебувала на рівні 32,3 %, а на початку 2019-го цей показник досяг 58 %.[1][2][3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. www.anedco.com. Архів оригіналу за 6 квітня 2019. Процитовано 22 березня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Iran’s Petrochemical Industry Report Annual Report (PDF).{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  3. Construction of Iran’s Gachsaran Petrochemical Complex 58% ready. Trend.Az (англ.). 21 січня 2019. Архів оригіналу за 22 березня 2019. Процитовано 22 березня 2019.