Крішна III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крішна III
Народився 939
Помер 967(0967)
Титул Магараджахіраджа
Термін 939–967
Попередник Амогаварша III
Наступник Коттіга Амогаварша
Конфесія індуїзм
Рід Раштракути
Батько Амогаварша III

Крішна III (*д/н —967) — магараджахіраджа (цар царів) держави Раштракутів у 939967 роках, відновили політичну та військову могуть своєї держави.

Життєпис[ред. | ред. код]

Зовнішня політика[ред. | ред. код]

Походив з династії Раштракутів. За правління свого батька Амогаварші III отримав знання у військовій справі. У 939 році успадкував трон. Спочатку розпочав військову кампанію проти Гуджара-Пратіхарів, здолавши їх правителя Магіпалу I. за підсумками цієї війни Раштракути захопили Каланджару та Чітракуту.

На півдні розбив Рачамалу II із Західних Гангів (замість нього поставив свого данника Бутугу II), у 944 році під час походу переміг Чола, захопивши та пограбувавши міста Канчіпурам та Танджур. У 949 році вщент розбив Чола при Такколамі, вбивши Раджадітью. Того ж року завдав поразки державам Пандья та Чера. В результаті магараджа Сінґали (Шрі-Ланка) надіслав Крішні III данину.

Після цього рушив на північ, де проти нього виступив раджпутський клан Чандела. У 964 році раштракутське військо перемогло ворогів й змусила їх відступити на територію сучасного Раджастхана. Раджпути Парамара, Пратіхара, Сеуни визнали себе данниками.

Помер у 967 році, йому спадкував син Коттіга Амогаварша.

Внутрішня політика[ред. | ред. код]

Намагаючись здобути прихильність знаті Крішна III надавав численні феодальні володіння. Це зрештою призвело до поступового посилення влади місцевої знаті, що при спадкоємцям Крішни призвело до послаблення та занепаду держави.

У культурі підтримував розвиток літератури мовою каннада. Протегував відомим на той час поетом Шрі Понна та Раджанкуши.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kamath, Suryanath U. (2001). A concise history of Karnataka: from pre-historic times to the present. Bangalore: Jupiter books. LCCN 8095179