Портал:Індія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Портал:Індія
प्रवेशद्वारःभारत

Портал — головна сторінка підрозділу Вікіпедії про Індію та різноманітну тематику пов'язану з нею.

Редактори

Портал Обговорення порталу Доглядачі порталу Червоні посилання ПРОЄКТ
Індія
Редагувати
Emblem of India
Emblem of India

Респу́бліка Індія (гінді भारत गणराज्य, англ. Republic of India) — держава в Південній Азії. Індія займає перше місце у світі за населенням і сьоме за площею. Вона межує з Пакистаном на заході, з Китаєм, Непалом і Бутаном на північному сході, з Бангладеш і М'янмою на сході. Крім того, Індія має морські кордони з Мальдівськими островами на південному заході, з Шрі-Ланкою на півдні і з Індонезією на південному сході. Спірна територія штату Джамму і Кашмір має кордон з Афганістаном. Назва країни походить від давньоперського варіанту санскритського слова Sindhu — «Інд». Конституція Індії також визнає в якості офіційної назви країни з рівним статусом слово Bhārat.

Індія є батьківщиною найстаріших цивілізацій, зокрема Цивілізації долини річки Інд та інших. Впродовж більшої частини своєї історії вона виступала як центр важливих торгових маршрутів і славилася своїми багатствами і високою культурою. У Індії зародилися такі релігії як індуїзм, буддизм, сикхізм і джайнізм. Починачи з першого тисячоліття нашої ери до Індостану також почали пронкати зороастризм, юдаїзм, християнство і іслам, що приходили різними хвилями і здійснили великий вплив на формування різноманітної культури регіону.

Основні статті
Редагувати
Нові статті
Редагувати
Вибрана стаття
Редагувати
Ганг у штаті Уттаракханд Ганг (гінді गंगा) — одна з найбільш повноводних та найдовших (2 510 км) річок Південної Азії. Бере свій початок у Західних Гімалаях із льодовика Ґанґотрі в штаті Уттаракханд, тече на південний схід, перетинаючи Індо-Гангську рівнину на півночі Індії і впадає в Бенгальську затоку, формуючи разом з річками Брахмапутрою і Мегхною широку дельту (переважно на території Бангладеш), частина якої вкрита лісами Сундарбан. В індуїстській міфології Ганг є втіленням небесної річки, що спустилася на землю, тому з давніх часів вважається священною для індусів. Індуси здійснюють паломництва до неї, особливо до її витоків та міст Харідвар, Варанасі і Аллахабад (місце впадіння Джамуни). На її берегах проводять кремації, здійснюють обрядові купання.
Добра стаття
Редагувати
ДеліДе́лі (гінді दिल्ली; англ. Delhi; панджабі ਦਿੱਲੀ; урду دہلی‎) — місто в Індії, розташоване на півночі держави на березі річки Джамуни, центр другої за населенням міської агломерації країни (після Мумбаї). Формально місто складає одну з союзних територій країни. Збудований на початку XX століття міський район Нью-Делі в межах міста слугує офіційною столицею Індії. Місто найбільш економічно розвинене в країні, з відносно високим рівнем життя та інфраструктурою. Делі слугує важливим центром телекомунікацій, фундаментальної та прикладної науки, тут зосереджено 30 % компаній країни, що працюють в галузі інформаційних технологій. Перші поселення на місці сучасного Делі були засновані в VI столітті до н. е. Розташування міста на перехресті важливих торгових шляхів Індо-Гангської рівнини принесло йому не тільки процвітання, але й міграцію багатьох народів та переселення численних завойовників. В результаті у місті склалася унікальна багатонаціональна культура.
Чи ви знаєте
Редагувати
Храм Бадрінатх
Храм Бадрінатх
Учасники
Редагувати
--Andrei (обговорення) 16:38, 25 серпня 2022 (UTC)
Вибрана особистість
Редагувати
Рабіндранат Тагор
Рабіндранат Тагор

Рабіндрана́т Таго́р — індійський письменник, поет, композитор, художник, громадський діяч. Писав бенгальскою мовою. Лауреат Нобелівськой премії з літератури, автор гімнів Індії і Бангладеш.

Тагор отримав Нобелівську премію з літератури 1913 року «за глибоко відчуті, оригінальні і прекрасні вірші, в яких з винятковою майстерністю виразилося його поетичне мислення, що стало, за його власними словами, частиною літератури Заходу». У своїй промові представник Шведської академії Харальд Йерне відзначив, що «найбільше враження на членів Нобелівського комітету справили „Жертвенні пісні“». Йерне також згадав англійські переклади інших, як поетичних, так і прозаїчних, творів Тагора, які в більшості своїй були опубліковані в 1913 році. Відмітивши, що вірші Тагора «наповнені загальнолюдським сенсом», Йерне назвав поета «фігурою, що зближує світ Сходу і Заходу».
Вибране фото
Редагувати
Допомога
Редагувати
Вікіпедія потребує більше статей про Індію. Якщо у вас буде натхнення, напишіть їх. Для цього наберіть назву нової статті і натисніть кнопку «Створити статтю» розміщену нижче.

Див. також

Братні портали
Редагувати