Кусанагі-но цуругі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Імператорські регалії в уявленні художника

Кусанагі-но цуругі (яп. 草薙剣, "Меч, що скошує траву", Аме-но муракумо-но цуругі (яп. 天叢雲剣, "небесний меч зі скупчених хмар")) — міфічний японський меч типу цуругі, що фігурує у багатьох легендах. Є одним з символів влади японських імператорів.

Згідно з легендою, Кусанагі-но цуругі був знайдений богом Сусаноо в тілі убитого ним жахливого восьмиголового змія Ямата-но ороті — коли Сусаноо розітнув труп змія своїм мечем Тоцука-но цуругі, то в одному з хвостів виявив меч Кусанагі, і подарував його сестрі, богині сонця Аматерасу на знак примирення. Пізніше цей меч був переданий її нащадкові Нінігі-но Мікото, а від нього — принцові Хіко-Хоходемі, відомішому як Дзімму, що став першим імператором Японії. Можливо був втрачений (потонув у морській битві) під час війни Гемпей, і замінений на копію.

Література[ред. | ред. код]

  • Боги, святилища, обряды Японии: Энциклопедия синто / Под ред. И.С. Смирнова; отв. ред. А.Н. Мещеряков; отв. секр. В.А. Федянина.- М.: РГГУ, 2010. - Серия Orientalia et Classica: Тр. Ин-та вост. культур и античности. - С. 90—91.