Лега Про Секонда Дівізіоне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лега Про Секонда Дівізіоне
Засновано 1978 як Серія C2
2008 як Секонда Дівізіоне
Скасовано 2014
Регіон Італія Італія
Конфедерація УЄФА
Кількість команд 36
Рівень в ієрархії Рівень 4
Підвищення в класі Лега Про Пріма Дівізіоне
Пониження в класі Серія D
Внутрішній кубок Кубок Італії
Поточний чемпіон «Бассано Віртус» (група А)
«Мессіна» (група В)
Сайт http://www.lega-pro.com/

Лега Про Секонда Дівізіоне (італ. Lega Pro Seconda Divisione), також відома у 1978–2008 роках як Серія C2 (італ. Serie C2) — колишній четвертий рівень італійського футбольного чемпіонату, що існував у 19782014 роках. Був найнижчою професійною лігою Італії.

Історія[ред. | ред. код]

Започаткована 1978 року, коли Серія C була розділена на два дивізіони: Серію C1 і Серію C2. 2008 року Серія C2 отримала назву Лега Про Секонда Дівізіоне.

Після реформи ліги 2014 року, два попередні підрозділи Лега Про Пріма Дівізіоне і Лега Про Секонда Дівізіоне припинили своє існування і були об'єднані в один дивізіон — Лега Про Дівізіоне Уніка, або скорочено Lega Pro.

Структура[ред. | ред. код]

До сезону 2010–2011 включно турнір розділений на три зони (A, B і C) по 18 команд у кожній. Розіграш чемпіонату проводився окремо в кожній зоні. За результатами розіграшу дві команди від кожної зони переходили до Лега Про Пріма Дівізіоне. Найкращі команди кожної зони здобували підвищення автоматично, а чотири команди в кожній зоні, які посіли місця з другого по п'яте, наприкінці сезону проводили між собою перехідний турнір (Play-off), переможець якого також потраплв до Лега Про Пріма Дівізіоне.

Три найгірші команди кожної зони вибували до Серії D. Команди, що посіли останні місця, переходили туди автоматично; між командами, що закінчили чемпіонат на місцях з 14-то по 17-те, влаштовувався перехідний турнір (Play-out), і до Серії D вибували дві найгірші команди цього турніру.

Із сезону 2011/12 турнір було поділено на дві зони (A і B).

Команди, які вибули з ліги, замінюють найгірші команди Лега Про Пріма Дівізіоне і найкращі команди Серії D.

Посилання[ред. | ред. код]