Летюча жаба крапчаста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Летюча жаба крапчаста
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Веслоногі
Рід: Летюча жаба
Вид: Летюча жаба крапчаста
Rhacophorus prominanus
Smith, 1924
Синоніми
Rhacophorus tunkui
Посилання
Вікісховище: Rhacophorus prominanus
Віківиди: Rhacophorus prominanus
EOL: 332223
ITIS: 665668
МСОП: 59015

Летюча жаба крапчаста (Rhacophorus prominanus) — вид земноводних з роду Летюча жаба родини Веслоногі. Інша назва «малайська летюча жаба».

Загальна довжина досягає 6—7,5 см. Самиці трохи більші за самців. Очі великі, високо підняті з золотавою райдужиною і горизонтальною зіницею. Барабанна перетинка добре помітна. Великі округлі присоски і перетинки однаково добре розвинені на передніх і на задніх лапах. Невеликі перетинки присутні на зовнішній стороні передпліччя та кисті, а також гомілки і стопи. Шкіра на спині гладенька з дрібними рідкими горбиками, на череві вона груба, горбиста.

Забарвлення спинної сторони тіла коливається від світло- до темно-зеленого з червоним відтінком й численними дрібними світлими або темними цяточками. Перетинка на передніх лапах світло-зелена, на задніх внутрішня частина перетинки жовта, зовнішня (між 3—5 пальцями) — яскраво-червона. Черево жовтувате.

Пуголовки сірувато-зеленого забарвлення.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє гірські тропічні ліси, де трапляється на гілках і листі навколо калюж і лісових ставків. Зустрічається на висоті до 1100 м над рівнем моря. Живиться дрібними безхребетними.

Гнізда для ікри, які жаба будує з власних слизових виділень, прикріплюються на листя над водоймами.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Поширена на Малаккському півострові, де зустрічається на території Таїланду і Малайзії, а також на о. Суматра (Індонезія).

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Michael B. Harvey, Aaron J. Pemberton & Eric N. Smith (2002). «New and poorly known parachuting frogs (Rhacophoridae: Rhacophorus) from Sumatra and Java». Herpetological Monographs 16 (1): 46-92.