Лисенко Тетяна Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тетяна Іванівна Лисенко
Лисенко Тетяня Іванівна.jpg
Народилася 28 березня 1961(1961-03-28) (58 років)
м. Серафімович, СРСР СРСР
(Волгоградська область)
Громадянство СРСР СРСР,Україна Україна
Національність українка
Місце проживання м. Кременчук
Діяльність вчитель
Відома завдяки педагог
Alma mater Полтавський державний педагогічний інститут ім. В. Н. Короленка
Нагороди Заслужений вчитель України Відмінник освіти України Нагрудний знак МОН України «Василь Сухомлинський»

Тетя́на Іва́нівна Ли́сенко (уродж. Дружиніна) (нар. 28 березня 1961, м. Серафімович Волгоградської обл.) — учитель інформатики, автор підручників та посібників з інформатики для загальноосвітніх шкіл, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2002» у номінації «Інформатика», заслужений вчитель України (2002).

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 28 березня 1961 року в місті Серафімович Волгоградської області в родині вчителів.

Закінчила СШ № 28 м. Полтави (1978), фізико-математичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка за спеціальністю «Математика» (1982).

Працювала вчителем математики СШ № 28 м. Полтави (1982—1983), СШ № 18 м. Кременчука (1983—1984), інструктором та секретарем Автозаводського райкому комсомолу (1984—1989), учителем математики та інформатики Кременчуцької ЗОШ № 1 (1989—1994), керівником гуртка інформатики Будинку дитячої та юнацької творчості (1994—2000). З 2000 року працює викладачем інформатики Кременчуцького педагогічного училища (тепер коледж) ім. А. С. Макаренка та вчителем інформатики ліцею «Політ».

Професійна діяльність та досягнення[ред. | ред. код]

Лисенко Т. І. є керівником обласної школи олімпійського резерву з інформатики. Серед її вихованців — переможці обласного та призери ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики, переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів МАН. У 2011 році команда учнів ліцею при педагогічному училищі під керівництвом Лисенко Т. І. виборола перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки та стала дев'ятою на Всесвітній олімпіаді з робототехніки (WRO-2011) в Абу-Дабі (ОАЕ).

Бере активну участь у роботі різноманітних семінарів, пропагує свої педагогічні ідеї. Виступила з доповіддю на засіданні Президії Національної академії педагогічних наук України з нагоди 25-річчя введення інформатики як шкільного предмету, на Міжнародній науково-практичній конференції з питань інновації в освіті в Запоріжжі, брала участь у Всеукраїнських семінарах з робототехніки. Підготувала авторську програму з факультативного курсу «Математична логіка» та курсу «Технології», розробила електронні підручники з цих курсів. У співавторстві підготувала підручники з інформатики для 9, 10, 11-х класів, які стали переможцями у Всеукраїнських конкурсах, отримали гриф Міністерства і за державний кошт були поставлені в загальноосвітні навчальні заклади всіх регіонів України. Автор науково-педагогічних праць, зокрема: «Проблеми викладання програмування при роботі з обдарованими підлітками» (2001), «Організація роботи з обдарованими підлітками» (2001), «Структура електронного посібника» (2003), «Використання комп'ютерів на уроках алгебри і початків аналізу» (2004), «Урок інформатики — це мистецтво» (2005) та інших.

Лисенко Т. І. є переможцем Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2002» у номінації «Інформатика», призером Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор», що проводиться компанією Microsoft.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • З минулого — у сьогодення… — Кременчук, 2006. — 145 с.
  • Обревко Л. Тетяна Лисенко. Захоплення всього життя / Л. Обревко, Ю. Жовтецька // Кременчужанка. Жіночі долі / Л. Обревко, Ю. Жовтецька. — Кременчук: Християнська Зоря, 2011. — (Кременчужанка; кн. 5). — С. 385—413.

Посилання[ред. | ред. код]