Лист 5000

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Лист 5000» - звернення до Генерального прокурора Росії 2005 року, написане російським націоналістом і монархістом Михайлом Назаровим, яке переросло у «відкрите колективне» та підписане 5000 російськими націоналістичними діячаями з різкою критикою поведінки ряду євреїв і єврейських спільнот Російської Федерації, а також ряду юдейських діячів і організацій. В листі перед прокуратурою була поставлена вимога провести прокурорське розслідування на предмет порушення книгою «Кіцур Шульхан Арух» (включно як видання її російського перекладу, так і вивчення в релігійних школах її повного тексту) статей Кримінального Кодексу РФ. Лист викликав широкий резонанс і дискусію у пресі Росії.

В результаті Басманна міжрайонна прокуратура Москви у своїй постанові від 24.06.2005 прийняла наступне рішення[1]:

Беручи до уваги, що в ході перевірки в зв'язку з виданням і поширенням книги «Кіцур Шулхан Арух» не встановлено умисел на порушення в суспільстві національної та релігійної ворожнечі, приниження людської гідності за ознаками національної та релігійної приналежності, публікація та розповсюдження даної книги не утворює складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 282 КК РФ.

«Лист 5000» виклакав міжнародний скандал. Ряд російських органцізацій назвали Назарова «антисемітом та нацистом».

У свою чергу, Михайло Назаров розцінив ці висловлювання як наклепницькі та образливі і подав заяву в суд. Але Басманний районний суд Москви 11 квітня 2006 відмовив Назарову у всіх його позовних вимогах в повному обсязі.

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • див. російську версію сторінки.