Лопен Цечу Рінпоче

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лопен Цечу Рінпоче (нім. Lopön Tsechu) (1918, Нобуганг?, Пемагацел (дзонгхаг), Бутан — 10 червня 2003 р.) — великий учитель Тибетського буддизму, відомий у Гімалаях.

Навчання[ред. | ред. код]

Хлопчиком, його навчали як монаха у монастирі Фунака Дзонг в Бутані. Він навчався з важливими вчителями з усіх головних тибетських буддійських шкіл, особливо з родів Друкпа Каг'ю і Карма Каг'ю. Після зустрічі з XVI-им Г'ялва Кармапою в Бутані у 1944 році, Лопьон Цечу Рінпоче став його близьким учнем і отримав від нього найважливіші вчення лінії Карма Каг'ю. Кармапа висловив наступне про Рінпоче: «Якщо я Будда, то він — Ананда». Ананда був головним учнем Будди. Окрім передач, отриманих Кармапою, Рінпоче отримував високі передачі від різних великих майстрів з інших трьох родин (Гелуг, Сак'я, Ньїнґма) тибетського буддизму.

Лопьон Цечу став першим учителем Оле Нідала, засновника і лідера буддизму Алмазного шляху на Заході.

У 90-х роках XIX ст був в Україні смт. Мирне (Мелітополь, Запоріжська область), в тому числі у Національному історико-археологічному заповіднику «Кам'яна Могила» разом з Оле Нідалом[1].

Книги[ред. | ред. код]

  • Безмятежное сияние истины. Лопен Цечу Ринпоче /пер. с англ. Ориенталия.- Серия: Колесо времени.- 2013.- 144 с. ISBN 978-5-91994-037-1

Ступи[ред. | ред. код]

Лопен Цечу Рінпоче був організатором та учасноком побудуваннь ступ, пам'ятників, що символізують просвітлений розум Будди, як на Сході, так і на Заході. Перлиною його кар'єри і однією з його найбільших спадщин є Бенальмадена Ступа, розташована в Бенальмадене, Іспанія. Відкрита у 2003 році, вона має висоту 33 метри (або 108 футів).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


  1. Лама Оле и Лопен Цечу в Мелитополе 1, youtube