Лох (географія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вид на Лох-Ломонд, поблизу Бен-Ломенду.

Лох (шотл. ґел. Loch, ірл. Lough) — відома приставка (слово) в шотландській гельській і ірландській мовах, яку застосовують в основному в назвах прісних озер і глибоких морських заток (рідше — в назвах фіордів, естуарій, проток, лиманів).

Багато озер з приставкою Лох — знаходяться в Шотландії та Ірландії, декілька на Гаваях поблизу Перл-Гарбор. Мабуть, найвідоміше з подібних озер — озеро Лох-Несс, хоча є й інші приклади великих озер, таких як: Лох-Ломонд чи Лох-Морар.

Приклади морських озер в Шотландії з приставкою лох: Лох-Лонг, Лох-Файн, Лох-Лінні, Лох-Ерібол, Лох-Тристан, Трислох.

Походження назви[ред. | ред. код]

Лох — слово ґельського походження походження[1], воно застосовується у назвах більшості озер в Шотландії, у багатьох назвах лиманів і інших водоймищ на заході і півночі Шотландії. Слово індоєвропейського походження, споріднене з латинським lacus(«озеро» українською).

Використання лох поза Шотландією і Ірландією[ред. | ред. код]

В Балтиморі, штаті Меріленд розташоване водосховище Лох-Рейвен.

В Східному Фолкленді на Фолклендських островах розташовується фіорд Брентон-Лох.

Деякі озера з приставкою лох знаходяться на південному узбережжі основного гавайського озера Оаху, де розташовується ВМС Сполучених Штатів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Слово спочатку поширилось в наступних мовах: шотландській ґельській, Ірландській, Менській і була запозичена шотландською низовинною мовою, шотландською англійською мовою і іншими.

Посилання[ред. | ред. код]