Луганська обласна бібліотека для юнацтва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луганська обласна бібліотека для юнацтва
Луганська обласна бібліотека для юнацтва.PNG
Центральний вхід до бібліотеки
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Тип спеціальна, публічна
Адреса м. Луганськ, вул. Шевченка, 4
Засновано 1980
Доступ і користування
Кількість читачів 16 000
Веб-сайт lyl.lg.ua
Абонемент

Луганська обласна бібліотека для юнацтва — масова державна бібліотека для обслуговування юнацької категорії читачів Луганська та Луганської області. Заснована 1980 року. Є наймолодшою серед обласних бібліотек для юнацтва в Україні.

Інтернет-центр

Історія[ред.ред. код]

Бібліотека заснована 1 грудня 1980 року наказом управління культури Ворошиловградської обласної ради народних депутатів. Уже через два роки фонд бібліотеки нараховував 14 259 примірників, в тому числі 14 164 книг, 72 брошюр, 14 журналів, 9 назв аудіовізуальних матеріалів.

31 серпня 1984 року, напередодні Дня знань, бібліотека прийняла перших читачів. 1989 року почав функціонувати комп'ютерний зал. 2000 року бібліотека відсвяткувала своє 20-річчя, почала цілеспрямовану роботу з окремими категоріями читачів, а саме вихованцями школи-інтернату для дітей з обмеженими можливостями.

За останнє десятиріччя зусиллями працівників та самих користувачів вдалося суттєво вдосконалити структуру бібліотеки та систему ії функціонування.

Бібліотека сьогодні[ред.ред. код]

Наразі бібліотека — провідний інформаційний та дозвіллєвий молодіжний центр області, який обслуговує щороку майже 16 тисяч користувачів. Має психологічну службу для підлітків, центр Інтернет-послуг для молоді і є базою для молодіжних клубів та об'єднань.

Послуги надають такі відділи обслуговування:

  • Абонемент
  • Читальна зала
  • Відділ мистецтв
  • Медіа-салон
  • Інтернет-центр
  • Зала інформаційно-бібліографічного сервісу
  • Бібліо-інформ
  • Бібліо-прес
  • Бібліо-сервіс

Бібліотека поступово запроваджує програму психологічної підтримки молоді з обмеженими фізичними можливостями та дітей-сиріт. Володіє універсальним фондом навчальної та довідкової літератури, є визнаним методичним центром з питань правового, екологічного та патріотичного виховання молоді. Обслуговує користувачів віком від 14 до 35 років усіх категорій. Нерідко послугами бібліотеки користуються педагоги, вихователі та керівники молодіжних організацій.

Незмінний директор бібліотеки — заслужений працівник України Аладжал'ян Світлана Олексіївна.

Практична інформація[ред.ред. код]

Адреса: м. Луганськ, вул. Шевченка, 4

Телефон: (0642) 534–430

Факс: (0642) 551–712

Сайт: www.lyl.lg.ua

E-mail: biblio2001@mail.ru

Час роботи: пн-пт — 10.00-18.00,неділя — 9.00-17.00, субота — вихідний

Джерела[ред.ред. код]