Літературний туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Літерату́рний тури́зм (книжковий туризм) — це різновид туризму, метою якого є відвідування місцевостей, пов'язаних зі всесвітньою літературною творчістю.

Літературний туризм на батьківщину улюбленого автора чи вигаданого персонажа, захоплює багатьох людей зі всього світу. Одна думка про те, що турист може пройти дорогою, по якій ходив улюблений герой, і побачити те, що бачив він, викликає почуття невимовного захвату. Деякі книголюби подолають будь-які відстані, щоб пройти слідами улюбленого персонажа або наживо побачити прекрасні краєвиди, що так хвилюють душу через телевізійні екрани. Для цих туристів є такі основні шість напрямів літературного туризму:

Лондон нині вже очолив десятку найвідвідуваніших міст світу за кількістю любителів літературного туризму. Лондону поступаються лише Париж, Нью-Йорк, Рим і Санкт-Петербург, які також увійшли до десятки міст, багатих літературними пам'ятками.

Варто зауважити, що у визначення «літературний туризм» турагентства вже включають більш розгорнуті та різнопланові заходи, ніж просто відвідування місць, пов'язаних з життям і творчістю того чи іншого письменника в цій країні.

Літературний турист бере участь у семінарах, читаннях, слухає лекції літературознавців, тому на туроператорі лежить обов'язок не тільки забезпечити людей проживанням та трансфером, а й організувати літературні симпозіуми, заради яких люди відправляються в літературний тур. Найбільш відвідуваними бібліофілами містами у світі є (також вказується ім'я відомого автора, який прославив місто):

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сучасні різновиди туризму: навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист №N 1/11-4223 від 26.05.11) Рекомендовано до друку Вченою радою Ужгородського національного університету (протокол № 2 від 25.02. 2010) ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6