Літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна

Літерату́рно-меморіа́льний музе́й Ю́рія Федько́вича — музей, присвячений життю і творчості класика української літератури Юрія Федьковича, що знаходиться в Чернівцях.

Історія[ред. | ред. код]

Музей засновано у 1946 році. Він розташований в останній прижиттєвій квартирі письменника — в будинку № 10 на Соборній площі. Цей будинок був осідком українського товариства «Руська бесіда», тут виходила газета «Буковина», редактором якої був Юрій Федькович.

Експозиція[ред. | ред. код]

В музеї зберігаються перші видання творів Юрія Федьковича, документи, фотографії, наукові та художні твори про нього. У музеї збережена меморіальна кімната, де в 1885—1888 роках мешкав Федькович, а також робоча кімната редакції газети «Буковина», де він працював. В експозиції — галерея українських письменників, близьких до Юрія Федьковича. На будинку встановлено меморіальну дошку Юрія Федьковича.

Філія музею в Путилі[ред. | ред. код]

У містечку Путила, Путильського району Чернівецької області, в родинній садибі, де народився Юрій Федькович, знаходиться філія Чернівецького музею. В експозиції багато особистих речей письменника, предмети побуту того часу.

Туристична інформація[ред. | ред. код]

Адреса музею: місто Чернівці пл. Соборна, дім 10, тел.: 525—678

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]