Маслович Василь Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маслович Василь Григорович
Народився 1793(1793)
Помер 1841(1841)
Громадянство Flag of the Russian Empire (black-yellow-white).svg Російська імперія
Діяльність поет, байкар
Alma mater ХНУ імені В. Н. Каразіна
Мова творів українська, російська

Маслович Василь Григорович (18 грудня 17931841) — український письменник, байкар, журналіст, засновник часопису «Харківський Демокрит».

Народився у сім'ї лікара з Чернигівського полку, вищу освіту здобув у Харківському університеті, там почав і свою літературну діяльність.

З 1812 року друкувався у часописі «Харківський еженедельник», у 1816 року започаткував перший в Україні сатиричний часопис «Харьковскій Демокритъ». Брак коштів змусив його припинити видання дуже скоро, однак часопис мав вплив на формування літературної школи у Харкові. Зокрема, там вперше (у пресі) з'явилися друковані поезії українською мовою, що належали перу самого Василя Масловича.

Деякий час жив у Санкт-Петербурзі, де працював журналістом.

До літературної спадщини Масловича належать поеми, байки, поезії російською та, частково, українською мовами.

Література[ред. | ред. код]

  • Михайлин І. Л. Історія української журналістики: Книга перша. Від журналістики в Україні до української журналістики: підручник / І. Л. Михайлин. — Харків: ХІФТ, 2000. — 279 с.
  • Михайлин І. Л. Історія української журналістики ХІХ століття: підручник / І. Л. Михайлин. — К. : Центр навчальної літератури, 2003. — 720 с.
  • Михайлин І. Л. Історія української журналістики. Період становлення: від журналістики в Україні до української журналістики: підручник для вищої школи. Вид. 3-тє, доповнене і поліпшене / І. Л. Михайлин. — Х. : Прапор, 2005. — 320 с.


Посилання[ред. | ред. код]