Мастика (матеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Putty reentry.jpg

Мастика - замазка, суміш різних речовин для склеювання, цементування, заповнення тріщин з метою зробити предмет непроникним для води. Затвердіння відбувається або внаслідок випаровування розчинника мастики або хімічної реакції змішаних речовин. Для складання мастики вживаються: крейда, вапно, гіпс, пісок, товчене скло, глет, білила, сурик, сірка, білок, глина, крохмаль, віск та ін. Мастики готуються на маслі (вельми поширена віконна, Сурикова та цинкова замазки та ін.) зі смолами і камедями, з каучуком, казеїном і клеєм, з водою, розчинним склом та ін.

Застосування мастики продовжує термін служби і підтримки гарного зовнішнього вигляду покриттів. Мастика використовується для виробництва футеровочних, будівельних, оздоблювальних і ремонтних робіт, захисту від корозії автомобілів, герметизації та інших цілей.

Бітумна мастика[ред. | ред. код]

Бітумна мастика - застосовується для створення безшовного водонепроникного покриття при укладанні та ремонті покрівлі, дорожнього покриття, гідро- і пароізоляції підлог ванн, душових, басейнів, обробки перекриттів між поверхами, а також як захисний матеріал для рулонної покрівлі від впливу різних атмосферних явищ. До складу бітумної мастики входить бітумне в'язке, оливи, наповнювачі, гумові гранули і полімери.

Посилання[ред. | ред. код]

  • 'Мастика - стаття зі словника «Природничі науки»