Матвієво-Курганський краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Матвієво-Курганський краєзнавчий музей
Розташування Росія Росія: Ростовська область, смт Матвієв Курган
Адреса 346330, Ростовська область, смт Матвієв Курган, вул. 1-го Травня, 18
Засновано 1999
Директор Семерижна Любов Іванівна
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Матвієво-Курганський краєзнавчий музей

Матвієво-Курганський краєзнавчий музей (рос. Матвеево-Курганский краеведческий музей) — музей у селищі Матвієв Курган Матвієво-Курганського району Ростовської області.

Адреса музею: Ростовська обл., смт Матвієв Курган, вул. 1-го Травня, 18.

Історія[ред.ред. код]

Матвієво-Курганський районний краєзнавчий музей створений згідно з Постановою Голови Адміністрації Матвієво-Курганського району Ростовської області № 79 від 10 лютого 1999 року «Про створення комунального краєзнавчого музею». До цього часу в селищі виникла необхідність збереження і примноження матеріалів щодо історико-культурної спадщини району.

Перші експонати музею формувалися передачею в нього експонатів музею Бойової Слави при міському військкоматі, матеріалів їх особистих архівів жителів села. Відкриття музею відбулося у 2000 році, і було приурочене до 55-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

В районному Матвієво-Курганському краєзнавчому музеї є чотири виставкових зали.

У залах "Міус - фронт.1941-1943 рр." і «Революція. Громадянська війна», «Афганістан. Чечня. Біль душі» представлені експонати з історії воєн: Громадянської та Другої світової війни, подій в Афганістані, Чечні і участь в них жителів Матвієво-Курганського району. Серед експонатів - військова форма і обмундирування, зброя, картини, фотографії жителів села, учасників воєн.

Зал «Перекази старовини глибокої» розповідає про історію села і району до 1917 року. В залі представлені предмети козацького побуту — праски, прядки, посуд, чоловічий та жіночий одяг, жіночі хустки.

У четвертому залі «Погляд крізь роки», присвяченому розвитку Матвієво-Курганського району в роки радянської влади, зібрані матеріали з історії підприємств, діяльності громадських організацій району, виставки нумізматики, годин, старовинних радіоприймачів і т.д. Музей працює з ветеранами війни, дітьми і підлітками.

В даний час фонд музею налічує близько 2900 експонатів. Серед них: фотографії, документи, вишивки, ікони, нумізматика, вироби народних промислів Матвієво-Курганського району.

В музеї проводяться екскурсії з дошкільнятами і дітьми молодшого шкільного віку, виставки приватних колекцій, обмінні виставки Ростовського обласного музею краєзнавства.

Директор музею — Семерижная Любов Іванівна.

Посилання[ред.ред. код]