Медичний м'яч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Виконання вправи з медичним м'ячем.
Планка на медичних м'ячах.

Медичний м'яч — це обтяжений м'яч, у діаметрі приблизно як плечі (близько 35 см), часто застосовуваний при фізичній реабілітації та силовому тренуванні[1]. Медичний м'яч також відіграє важливу роль у сфері спортивної медицини. Однак, його не варто плутати з більшим за розміром гімнастичним м'ячем.

Медичні м'ячі зазвичай є доступними у масі 1-11 кг та ефективно використовуються у пліометричному ваговому тренуванні задля підвищення вибухової сили серед атлетів у всіх видах спорту. Деякі м'ячі сягають 35.5 см у ширину та 6.35 кг у масі, інші мають вигляд баскетбольних обтяжених м'ячів. 

Медичний м'яч використовують для дитячого тренування як найкращий засіб для подолання страху перед вправами з вільною вагою. Також він є одним із найпопулярніших елементів спортивного обладнання у спортивних залах через те, що при падінні не пошкоджує підлогу[2].

Подейкують, що Гіпократ набивав шкури тварин для своїх пацієнтів з медичною метою, щоб ті їх жбурляли[3]. У 1705 році подібні великі м'ячі існували в Персії. Термін «медичний м'яч» датується щонайраніше 1876 роком, у праці American Gymnasia and Academic Record Роберта Дженкінса-молодшого.

Див. також[ред. | ред. код]

MEDICINE-BALL-EXERCISES-FOR-MEN-1.jpg

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Merriam Webster - Medicine Ball. Процитовано 20 February 2014. 
  2. MEDICINE BALL EXERCISES FOR MEN. Father and Son workout (en-US). 
  3. Internicola, Dorene (6 October 2014). Medicine balls are ancient fitness tools that keep bouncing back. Reuters. Процитовано 21 April 2015.