Мемнон Гераклейський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мемнон
дав.-гр. Mέμνων
Народився
Гераклея Понтійська
Діяльність історик Стародавньої Греції
Знання мов давньогрецька[1]

Мемнон Гераклейський (дав.-гр. Mέμνων) — давньогрецький історик.

Біографічні відомості відсутні. Ймовірно, походив з Гераклеї Понтійської і жив між кінцем I століття до н. е. та межею I — II століть н. е.

Автор твору Про Гераклію (Περὶ Ἡρακλείας), присвяченого історії міста від заснування до римського часу. Робота відома завдяки значним витягам, зробленим в IX столітті патріархом Фотієм[2].

Фотій зробив виписки з IX — XVI книг[3], починаючи від встановлення тиранії Клеарха у 364/363 до н. е. і до смерті Бритагора, відправленого гераклеотами послом до Юлія Цезаря у 48 до н. е.[4]

Книга Мемнона, написана простою і зрозумілою мовою, є важливим джерелом з історії Гераклеї та елліністичної політики у Малій Азії. У частині, присвяченій гераклейській тиранії, Мемнон, як вважають, спирався на не зберігшуся роботу Німфіда і, можливо, Феопомпа та Доміція Каллістрата[5].

Вперше опублікована разом з фрагментами Ктесія та Агатархида Анрі Етьєном у 1557 році в Парижі. У 1816 видана Йоганном Конрадом Ореллі у Лейпцигу, разом з фрагментами інших гераклейских істориків.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Catalog of the German National Library
  2. Phot., Bibl., cod. 224 = FHG, III, p. 525—558 и FgrHist, 434
  3. Фролов, 1974, с. 117.
  4. Memnon: History of Heracleia. Архів оригіналу за 6 травня 2018. Процитовано 8 листопада 2017. 
  5. Фролов, 1974, с. 117—118.

Література[ред. | ред. код]