Мрії здійснюються (фільм, 1959)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мрії здійснюються
Жанрвиробничий фільм
РежисерМихайло Вінярський
СценаристМикола Таубе
ОператорФедір Сільченко
КомпозиторАркадій Філіпенко
ХудожникиЮрій Богатиренко, Михайло Заєць
КінокомпаніяОдеська кіностудія
Тривалість91 хв.
Країна СРСР
Рік1959
IMDbID tt5091828

«Мрії збуваються» — радянський фільм 1959 року режисера Михайла Вінярського.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Повним ходом йде будівництво Кременчуцької ГЕС, але цієї весни Дніпро розливається раніше, ніж зазвичай. Досвідчені гідробудівники відчувають небезпеку. Паводок який трапляється раз на тисячу років загрожує затопити місто. Щоб врятувати людей, головний інженер Ільченко вирішує підірвати щойно збудовану греблю… Начальник будівельної ділянки Берест проти цього, пропонуючи перекинути всю техніку та прийняти паводок на греблю.

Ільченко підриває греблю, місто врятовано, але термін будівництва зсувається на рік. Чи правильне таке рішення? Тривожної ночі про це думають усі будівельники, про це думає і сам Ільченко… Керівництво оцінило сміливий вчинок Ільченка. Його премійовано, йому винесено подяку.

Нелегко доводиться Ільченку, який став начальником будівництва, необхідно не тільки відновити греблю, а й у строк перекрити Дніпро, закінчити спорудження ГЕС. Будівельники розв'язують безліч проблем, але встигають у строк, відстає тільки ділянка самозакоханого Береста, який вибухом перекриває притоку Дніпра, сміливим інженерним рішенням рятуючи будівництво.

В ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]


Література

[ред. | ред. код]
  • Амлінський В. — Виробничий фільм (Про художній фільм «Мрії збуваються». Режисер М. Вінярський) // Мистецтво кіно, № 9, 1960. — с. 71-72
  • Сергєєва Н. — Просте і ефектне (Про художні фільми «Чекайте листів» режисера Ю. Карасіка і «Мрії збуваються» режисера М. Вінярського) // Література і життя, 7 жовтня 1960
  • Мрії здійснюються // // Радянські художні фільми: 1958—1963 / ВДФК, Москва. — М.: Мистецтво, 1968. — Стор.