Міжнародна рада футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародна рада футболу[1] (англ. International Football Association Board, IFAB) - міжнародний колективний орган, який регулює і визначає зміни футбольних правил. Заснована у 1886 році.

Перше засідання IFAB відбулося 2 червня 1882 в Лондоні, де було прийнято рішення про проведення першого в історії турніру на рівні національних збірних Англії, Уельсу, Шотландії і Ірландії. ФІФА, при своєму створенні в 1904 році, визнала суверенітет IFAB в питаннях зміни футбольних правил. А з 1913 року ФІФА делегує на засідання IFAB представників з своїх членів.

Сучасна IFAB складається з 8 членів: чотирьох від ФІФА і чотирьох традиційних «батьків-засновників»: футбольних асоціацій Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Організація збирається на засідання раз на рік.

При прийнятті рішень про зміни в футбольних правилах необхідна більшість з 6 голосів. Характерною особливістю голосування в IFAB є те, що представники ФІФА мусять голосувати одностайно, в той час як представники «батьків-засновників» мають індивідуальне право голосу.

Останнє, 126-е засідання мало місце 5 липня 2012 в Цюриху (Швейцарія).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Іноді помилково перекладають з англійської як Міжнародна рада футбольних асоціацій. Проте в цій назві словосполучення Football Association означає власне футбол. Цим терміном в кінці 19 століття позначали сучасний футбол.

Посилання[ред. | ред. код]