Міжнародний день освіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день освіти
Міжнародний день освіти
Постер Міжнародного дня освіти 2020 року
Офіційна назва англ. International Day of Education
Засновано 3 грудня 2018 року
Початок 2019
Дата 24 січня


Міжнародний день освіти - щорічне свято, проголошене Організацією Об’єднаних Націй для відзначення ролі освіти для миру та розвитку, святкують 24 січня. Вперше цей день світова спільнота відзначала у 2019 році. До цього дня визначається актуальна проблема у сфері сучасної освіти, яка розглядатеметься протягом року. У цей день на державному рівні відбуваються заходи, покликані покращити якість та умови освіти; у навчальних закладах поширюються знання про освіту; на телебаченні транслюються художні та документальні фільми, присвячені освіті[1].

Історія заснування[ред. | ред. код]

3 грудня 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти, було встановлено відзначати Міжнародний день освіти. Ініціатором запровадження виступила Нігерія. 58 держав-членів конференції підтримали ідею і прийняли резолюцію на підтримку яякісної рівноцінної освіти, доступної для кожної людини незалежно від її соціального стану, національності та статі.

Сутність свята[ред. | ред. код]

Міжнародний день освіти 2019 року був присвячений важливості освіти для розвитку кожної людини та світу. Гасло 2019 року - «Освіта для світу і розвитку». Якісна освіта допоможепобороти неграмотність, викорінити бідність, отримати засоби для достойного життя.

Міжнародний день освіти 2020 року був присвячений темі освіти в інтересах людей, планети, процвітання та миру. Гасло 2019 року - «Освіта в інтересах людей, планети, процвітання та миру». У цетрі уваги - проблеми комплексного характеру освіти та способів, за допомогою яких навчання сприяє розширенню можливостей людей, досягненню загального процвітання, збереженню планети і зміцненню миру[2].

Міжнародний день освіти 2021 року припав на період пандемії COVID-19, яка вплинула на навчальний процес у всьому світі. Закриття шкіл, університетів та інших закладів освіти поначилилося на житті 1,6 млрд людей у понад 190 країнах[3].

Міжнародний день освіти 2022 року пройшов під гаслом "Змінюємо курс, трансформуємо освіту". Мета - зрозуміти вплив останніх двох років на зміни в освіті, пошук інноваційних способів доступності освіти для всіх[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Міжнародний день освіти. 24 січня 2021 року. Процитовано 24 січня 2023 року. 
  2. Міжнародний день освіти: прославляємо силу знань. 24 січня 2020 року. Процитовано 24 січня 2023 року. 
  3. 24 СІЧНЯ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСВІТИ. 24 січня 2021 року. Процитовано 24 січня 2023 року. 
  4. 24 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день освіти. Процитовано 24 січня 2023 року.