Міжнародний фестиваль «Світ Мугама»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний фестиваль «Світ Мугама»
Жанрмакам
Мукам
Рага
ДатиРізна
Місце проведенняБаку
Країна Азербайджан
ЗаснованоЗ 2009
Вебсайт
mugam.az/index_ru.html

Міжнародний фестиваль «Світ Мугама» (азерб. Beynəlxalq Muğam Festivalı) — міжнародний фестиваль виконавців мугама і близькою йому за жанром музики (макам, мукам, рага і пр.)[1], який проводиться раз на два роки, в березні, в Азербайджані. Організаторами фестивалю є Фонд Гейдара Алієва, Міністерство культури і туризму Азербайджану і Спілка композиторів Азербайджану. В рамках фестивалю в Баку і регіонах Азербайджану проходять наукові симпозіуми, конкурс виконавців мугама та виступи всесвітньо відомих виконавців[2].

Перший фестиваль відбувся в Баку 18-25 березня 2009 року по ініціативою Фонду Гейдара Алієва. Офіційне відкриття фестивалю відбулося 20 березня в бакинському «Центрі мугама». У рамках фестивалю пройшли: міжнародний науковий симпозіум, міжнародний конкурс виконавців мугама, численні мугамного опери та концерти симфонічних та класичних мугамов. Роботу міжнародного фестивалю завершив гала-концерт, який відбувся 25 березня 2009 року у «Палаці імені Гейдара Алієва» в Баку[3][4].

Цілі фестивалю

[ред. | ред. код]

Основною метою Міжнародного Фестивалю Мугама є популяризація азербайджанського мугама в сучасному світі, що дозволить азербайджанської традиційній музиці зайняти більш помітне місце в сучасному культурному просторі світу.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Програма III фестивалю 2013 [Архівовано 17 серпня 2013 у Wayback Machine.] (англ.)
  2. У Лянкяране, Нахчивані і Шамах пройшли вечори в рамках міжнародного фестивалю «Світ мугама» [Архівовано 15 травня 2013 у Wayback Machine.] (рос.)
  3. Насичений рік. Архів оригіналу за 8 квітня 2014. (рос.)
  4. Mugam feast in prospect. news.az. Архів оригіналу за 8 квітня 2014. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]