Несправжній паразитизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Несправжній паразитизм, або псевдопаразитизм (від дав.-гр. ψεύδω — обманюю; вводжу в оману та лат. parasītus — співтрапезник; дармоїд)  — це випадкове нетривале існування вільноживучого організму в тілі іншої тварини (наприклад, в його кишечнику). Прикладом псевдопаразитизму є кормові кліщі або дощові черви, які випадково потрапляють у кишки тварин і за певних умов можуть спричинити порушення травлення. Псевдопаразитами є, наприклад, личинки звичайної м'ясної, кімнатної та інших мух, які можуть випадково проникнути і тимчасово жити в кишечнику людини і тварин. Серед нематод–рабдитид (Rhabditida Chitwood, 1933) є несправжні паразити, скоріше, коменсали, що живуть в кишечнику деяких ссавців, наприклад Probstmayria vivipara (Probstmayr, 1865).

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Галат В. Ф, Березовський А. В, Прус М. П, Сорока Н. М. Паразитологія та інвазійні хвороби тварин. — Київ: Вища освіта 2003. — 434 с.
  • Экологический энциклопедический словарь / И. И. Дедю. — Кишинев: Главная редакция Молдавской советской энциклопедии. — 1989. — 406 с. — ISBN 5-88550-006-1.
  • Корнюшин В. В. Паразитологія: Курс лекцій. — Київ: МСУ, 2011. — 128 с.