Нуріден Рахіма Шарипівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нуріден Рахіма Шарипівна
Народилася 24 лютого 1955(1955-02-24) (66 років)
Улитауський район, Карагандинська область, Казахська РСР, СРСР
Країна Flag of Kazakhstan.svg Казахстан
Діяльність науковиця

Рахіма Шарипівна Нуріден (24 лютого 1955, с. Байконур, Улитауський район Карагандинської області) — казахська журналістка, кандидат наук журналістики, доцент, професор.

Біографія[ред. | ред. код]

З 1973 по 1976 рік навчалась на факультеті журналістики Казахського національного університету імені Аль-Фарабі (до 1991 імені С. М. Кірова).

Навчалась на факультеті журналістики Московського державного університету імені Михайла Ломоносова та закінчила його у 1979 році.

У 1979—1992 роках працювала перекладачем, редактором, головним редактором «Останні звички» на Казахському радіомовленні[kk].

З 1992 року — доцент кафедри журналістики Казахського національного університету ім. Аль-Фарабі.

У 1997 році на запрошення Карагандинського державного університету імені Є. Букетова працювала завідувачкою кафедри журналістики.

У 1996 році захистила дисертацію зі спеціальності 10-01-10- «Журналістика» на тему «Зарубіжні радіопередачі казахською мовою».

Доцент, завідувачка кафедри, доцент кафедри міжнародної журналістики на кафедрі радіожурналістики факультету журналістики Казахського національного університету імені Аль-Фарабі.

З 2003 по 2010 рік працювала доцентом, завідувачкою кафедри журналістики Євразійського національного університету імені Л. М. Гумільова. Завідувачка відділу Міжнародного центру культур і релігій в Астані.

У 2011 році Нуріден працювала у редакції казахського мовлення на запрошення Міжнародної служби мовлення Ісламської Республіки Іран.

Зараз вона є професором кафедри телебачення і радіо, факультету журналістики та політології Євразійського національного університету імені Л. Н. Гумільова.

Праці[ред. | ред. код]

«Казахське радіо за кордоном»

Монографія «Казахська духовна журналістика»

Арабська журналістика

Сучасна зарубіжна журналістика

Підручник «Міжнародна радіожурналістика»

Навчально-методичний комплекс «Радіожурналістика»

Колекція «Дружба Казахстану та Єгипту»

Автор численних наукових праць.

Р.Ш. Нуріден Конфесійна політика Казахстану //Мировоззрение населения Южной Сибири и Центральной Азии в исторической ретроспективе: зборник научниых трудов / під. ред. П. К. Дашковський. - Вип. III - Барнаул: Азбука, 2009. - Б. 296-301. - ISBN 978-5-93957-363-4.[1]

Сім'я[ред. | ред. код]

Діти:

Дженара закінчила факультет міжнародної економіки та працювала у міністерстві. Її чоловік Азілхан — китайський фахівець. У них троє дітей.

ЇЇ старший син, Чингіс Турколог, працює вчителем.

Келін Арна закінчила магістратуру туризму в Туреччині.

Молодший син, Улугбек, є спеціалістом з інформаційних систем «Altyn belgi», зараз навчається в докторантурі у цій сфері.

Діти знають кілька мов. Вони мають сучасні знання та роботу.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]