Обговорення:Настанова щодо експлуатування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Руководство по эксплуатиции - Керівництво з експлуатації?![ред. код]

Шановна громадо, як мене це бісить! Що значить "також керівництво"? У російській мові є руководство по эксплуатации, оскільки Толковый словарь Ушакова дає такі визначення слова руководство:

  1. только ед. Действие по глаг. руководить, деятельность руководителя. Искусство руководства есть серьезное дело. Сталин. только руководство коммунистической партии обеспечило победу пролетарской революции и построение социалистического На заводе сменилось руководство. Новое руководство. значительно оживило работу предприятия. Коммунистическая партия и ее государства рабочих и крестьян. Молотов. Поручить кому-н. руководство чем-н. || Действие по глаг. руководиться (канц.). Принять к руководству. Сообщается для руководства.
  2. только ед. То, что руководит, чем нужно или можно руководиться. Марксизм - не догма, а руководство к действию.
  3. Учебник, пособие для изучения чего-н. Руководство по истории партии. Полезное руководство.
  4. только ед., собир. Руководители, коллектив, руководящий чем-н. На заводе сменилось руководство. Новое руководство. значительно оживило работу предприятия. Коммунистическая партия и ее руководство.
  • Жирним шрифтом виділено відповідне тлумачення.

А тепер звернемося до Словника української мови в 11 томах щодо слова керівництво:

  1. Дія за значенням керувати 2; керування. Колективність керівництва не знімає персональної відповідальності працівників за доручену справу (Статут КПРС, 1961, 15); [Воронюк:] Дисертація написана під вашим керівництвом (Захар Мороз, П'єси, 1959, 201).
  2. Те, чим керуються. «Наше вчення не догма, а керівництво для дії», — так говорили завжди Маркс і Енгельс. (Ленін, 24, 1950, 23); Різні пристосування, якими користуються герої К. Е. Ціолковського, щоб поліпшити умови перебування в середині ракети, теж можуть стати практичним керівництвом для конструкторів (Наука і життя, 10, 1965, 34).
  3. збірн. Керівники, керівний склад якої-небудь установи, організації тощо. Офіцери-вихователі, викладачі, командири рот, керівництво — сиділи [на комсомольських зборах] впереміжку із суворовцями (Іван Багмут, Щасл. день.., 1951, 90); Районне керівництво.

І що ми бачимо? Український словник не подає значення на зразок: Підручник, посібник для вивчення чого-небудь, як це подано у російському. Такого значення у переліку немає. Тому не слід робити такі безглузді переклади з російської.

Пропоную слушні відповідники до руководство такі як інструкція з ...(як стаття вже підписана) і настанова з ...

P.S.: Я б це міг мовчки взяти і виправити, але тоді це залишилося б без уваги. Судячи з того, що й до нині багато хто так перекладає. -- З повагою Словесник (обговорення) 21:49, 24 грудня 2013 (UTC)

А як по-нашому буде руководство пользователя?--ЮеАртеміс (обговорення) 06:56, 27 травня 2019 (UTC)