Обговорення:Смерть

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Círculos Concéntricos.svg
Стаття «Смерть» входить до спільного для всіх мовних розділів Вікіпедії списку необхідних статей.
Її покращення й доведення до статусу вибраної є важливим напрямком роботи проекту.
Nuvola apps bug2.svg
Статтю «Смерть» поліпшено в рамках тижня біології
(12 травня 2011 року — 13 червня 2011 року)
2007-04-20Saintpaulia ionantha04.jpg
Article blue.svg
Статтю «Смерть» поліпшено в рамках місячника покращення необхідних статей 3
(10 березня 2012 року — 10 квітня 2012 року)
Article green.svg
Рік 2010 2011 2012
Переглядів 6793 9834 15311


"Смерть — необоротне припинення життєдіяльності організму, процес, що тягнеться від життя до біологічної смерті."

Можливо краще не від "життя", а "від народження" чи "від зачаття" ?

))) від народження до смерті-це життя. Kamelot 16:10, 14 травня 2006 (UTC)

Точно, не подумав

Я б сам мріяв вилучити смерть, але це не можливо:)). Тож краще доповнити--Kamelot 17:12, 19 грудня 2006 (UTC)

Можливо я чогось не розумію, але як смерть може бути "процесом". І що означає фраза "від життя до біологічної смерті". Що є відправною точкою "життя". Часове визначення "процесу" у даній статті подібне до анекдотичного: "від паркану до обіду". Можливо, я чогось не розумію, то прошу пояснити...--Alex K 08:39, 20 грудня 2006 (UTC)

СМЕРТЬ. 1. Припинення життєдіяльності організму.
  • Клінічна смерть - короткий період після припинення дихання і серцевої діяльності, в який ще зберігається життєздатність тканин.
  • Біологічна смерть - необоротне припинення біологічних процесів в клітках і тканинах організму.

У одноклітинних організмів смерть особини виявляється у формі ділення, що приводить до припинення існування даної особини і виникнення замість неї двох нових.

Смерть теплокровних тварин і людини пов'язана з припиненням раніше всього дихання і кровообігу.--Bard 00:37, 3 січня 2007 (UTC)

  • З медицини.

Смерть В Колисці, Синдром Раптової Дитячої Смерті (Sudden Infant Death Syndrome, Sids) раптова несподівана смерть немовляти у віці до двох років (найчастіше спостерігається у віці від двох до шести місяців) від невстановленої причини. Смерть може бути викликана багатьма чинниками, проте найважливішим з них є положення, в якому спить дитина: у дітей, які сплять на животі, ризик виникнення несподіваної смерті значно вищий. До інших чинників ризику відносяться: куріння батьків, перегрів дитини в ліжечку, недоношеність, а також раптова смерть немовлят, що раніше траплялася в даній сім'ї. Приблизно у половини немовлят, померлих таким чином, протягом 48 годин до настання смерті спостерігалися прояви вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів; у багатьох з них смерть наступила завдяки дії респіраторно-синцитіального вірусу.--Bard 00:33, 5 січня 2007 (UTC)

  • З психології.

Суїцид (від англ. suicide —самогубство) — акт самогубства, що здійснюється людиною в стані сильного душевного розладу або під впливом психічного захворювання, усвідомлений акт покінчення з життям під впливом гострих психотравмуючих ситуацій, при яких власне життя як вища цінність втрачає для даної людини сенс. Причини суїциду багатообразні і кореняться не тільки в особових деформаціях суб'єкта і психотравмуючій обстановці, що оточує його, але і в соціально-економічній і етичній організації суспільства.--Bard 00:51, 5 січня 2007 (UTC)