Обговорення:Терморегуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця стаття є частиною Проєкту:Медицина (рівень: III, важливість: Середня)
Вікіпедія:Проєкт:Медицина Мета проєкту — створення якісних та інформативних статей на теми, пов'язані Медициною. Ви можете покращити цю статтю, відредагувавши її, а на сторінці проєкту вказано, чим ще можна допомогти. Учасники проєкту будуть вам вдячні.
III
(у розвитку)
Ця стаття за шкалою оцінок статей Проєкту:Медицина має рівень «стаття у розвитку».

Середня

Важливість цієї статті для проєкту Медицина: «Середня»
Чим допомогти:
Додайте, будь ласка, шаблон {{Вікіпроєкт:Медицина|важливість=|рівень=}} до всіх обговорень нових і старих статей, а також категорій з даної тематики.

Будь ласка, не слід обмежувати статтю інформацією про ссавців та птахів. Те що вірно для них, не обов'язково вірно для інших організмів. Крім того, якщо вже писати про химічну регуляцію, слід дати огляд основних методів, з яких не згадано нічого. Цікаво-то якраз не те, що ця енергія отримується як будь-яка інша енергія в організмі за рахунок окисних реакцій, а що з нею трапиться далі, чому вона переходить в тепло, а не залишається в інших формах, як це зазвичай відбувається. І не на рівні гормонів, це занадто специфічно для певної групи організмів, а на клітинному і біохімічному рівні. Так само і про фізичну регуляцію не слід писати про рефлекси і свідомий контроль (може лише із порівнінням великої кількості різних груп організмів), проте слід додати про інерційну терморегуляцію та відмінності залежно від сезону та часу доби. І слід визначити терміни ендо-/екзотермія, гомойо-/пойкілотермія, тахі-/брадіметаболізм. Загалом, дивіться статті теплокровність і холоднокровність, що я колись давно написав.—Oleksii0 22:40, 7 липня 2008 (UTC)