Обговорення:-стан
...
[ред. код]На справді в праіндоєвропейській мові слово- ніша "стан" означає тривіальне "окультурена земля". Тобто придатна для землекористування. Звичайно це слово виникло тільки після Неолітичної революції після т.з. ДОМЕСТІКАЦІЇ рослин та тварин. Навіть сьогодні слово "стан" зустрічається в українській мові. Наприклад "польвий стан", НЕ має значення, що на ньому знаходиться. В сучасній англійській мові його еквівалент слово - "стейт", що до речі має таку саму НЕоднозначність, як і в українській мові. Тобто з одного боку "окультурена земля", а з іншого - стан, як фізична категорія (газоподібний, рідинний, твердий, чи плазмовий).
Категорійна ніша СТАНу
[ред. код]Як уже вище сказано, РАЦІОНАЛЬНА категорійна ніша стану - "окультурена ЗЕМЛЯ"... Проте є також ІРАЦІОНАЛЬНА ніша стану пов"язана з циклом - материзни/дідизни/батьківщини... Всі ці слова сьогодні вживаються у вузькому сенсі, як родинний "земельний спадок" предків, а також в широкому плані, як рідна "країна".
- Досить показовим для раціонального боку цієї ніші є германське слово "ле(А)нд. Цікаво, що в українській мові є його аналог - "ла(я)н". Тому і не дивно, що слов"янські племена полян, деревлян та сівіерян, по суті одним із своїх коренів мають нішу ЗЕМЛЯ!
- НЕ менш цікавим є те, що в давнину Скандінавія називалась готською мовою Сканза, а на її території до сих пір є місто БогуСТАН (порівняй наш БогуСЛАВ!).
Ще більш цікавим є те, що у слов"ян, в яких присутні вендські корені до сих пір є слово "край", сенс якого є синтезою раціонального та іраціонального. Тому в цих мовах для держави використовується похідний термін - КРАЙїна...
- Додайте цю інформацію до статті --AS 12:36, 24 квітня 2008 (UTC)