-стан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Компонент -стан, (розмовне ـستان перською мовою) означає «місце чогось[1]/країна»[2]. В індо- європейському давньому контексті маємо еквівалент -sthān, котрий походить від -sthāna (промовляється як st̪ʰaːna (स्थान в Devanāgarī script), є також когнативний санскритський суфікс з аналогічним значенням. В індо- арійських мовах sthāna також використовується як замінник слова «місце».

Докладніше дивись: Стан

Він входить у назви багатьох країн і регіонів, особливо в Центральній Азії та Індійському субконтиненті, де історично використовувалися перська та споріднені їй мови. Наприклад, «Туркменістан» значить «батьківщина туркменів».

Online Etymology Dictionary виводить -стан від перського суфікса. Перський же суфікс походить від індоіранського кореня «місце» або «де хтось стоїть». Індоіранський корень, у свою чергу, походить від протоіндоєвропейського кореня «*stā», «стояти»[2].

Держави[ред.ред. код]

Регіони Російської Федерації[ред.ред. код]

Провінції Ірану[ред.ред. код]

Штати Пакистану[ред.ред. код]

Інші регіони[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Johnson, Bridget. 'Stan Countries – What the Suffix 'Stan' Means. About.com. Архів оригіналу за March 30, 2013. Процитовано October 9, 2012. 
  2. а б Harper, Douglas. -stan. Online Etymology Dictionary. Архів оригіналу за 2014-01-01. Процитовано January 18, 2013.