Обговорення користувача:Шкурба Андрій Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 4 Архів 5

Архів


Синдром струшеної дитини[ред. код]

Шановний Андрію Вікторовичу! Дуже вдячна Вам за допомогу та підтримку з редагуванням. Прошу пробачити мені помилки та необізнаність. В статі потребують доопрацювання розділи "Лікування" та "Судово-медичний рогляд", але залишимо це обізнаному дитячому неврологу та судово-медичному експерту. Вважаю, в україномовній Вікіпедії таки фахівці знайдуться. Припиняю роботу над темою в Вікіпедії. Вважаю за необхідне ще пару тижнів пошукати матеріали , потім відредагувати "Історію" та додати розділ "Суперечливі питання". Можливо,щось цікаве знайду з клініки та діагностики ССД. ще раз дозвольте висловити мою безмежну вдячність Вам! з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 16:26, 17 березня 2018‎.

Дякую Вам за цю сторінку! З повагою, --АВШ (обговорення) 14:55, 17 березня 2018 (UTC)

Будь ласка, підкажіть такому чайнику, яким себе відчуваю, заборонено або ні Правилами Вікіпедії давати посилання на матеріали із Ю-тубу? Це певно є десь в Правилах, але ніяк не можу знайти :( з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 01:04, 25 березня 2018‎.

Чесно кажучи я не додавав ніколи Ю-тубову інформацію як авторитетне джерело. Може як посилання. Але для точнішого подивіться ВП:ПД і ВП:АД. --АВШ (обговорення) 23:13, 24 березня 2018 (UTC)

Дякую. Є роліки Американської асоціації педіатрії. але краще не буду ризикувати порушити Правила. з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 14:34, 25 березня 2018‎.

Грип[ред. код]

Шановний Андрію Вікторовичу! Будь ласка, підкажіть. На сторінці "Грип" є розділ "Які заходи при грипі не є ефективними". 14березня на сторінці МОЗу з"явилася нова стаття для пацієнтів "Як не траба лікувати грип у дітей", де додано ще - небулайзерна терапія, "сиропи від кашлю", та комбіновані ліки від застуди. Як, на Вашу думку, має сенс додатиці 3 пункти до Вікіпедії? з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 21:09, 20 березня 2018.

Вітаю. Ні, це протирічить міжнародним настановам по грипу. Тому я цю МОЗівську "пораду" не вписував сам. З повагою, --АВШ (обговорення) 19:20, 20 березня 2018 (UTC)

Дякую. Зрозуміла. з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 00:31, 21 березня 2018.

Шановний Андрію Вікторовичу! Був день патологоанатома, випадково потрапила на сторінку в пошуках інформації та раптово стало прикро за патологоанатомів, що така бідна сторінка. Але мої навички редагування ще більш скромні. Так, згодна з Вами, не лікар, а як сказати? планую пару тижнів попрацювати над цією сторінкою. Буду Вам дуже вдячна за будь- яку допомогу та поради. з повагою, леди БОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 01:52, 4 квітня 2018‎.

Вітаю. Прохання, якщо питаєте про щось нове - створюйте нову тему. Наверху в меню натисніть "Додати тему". А взагалі Ви все робите правильно. Просто трошки більше уваги приділіть оформленню. Патологоанатом - не лікарска спеціальність, «medical specialty», тобто мабуть медичний спеціаліст. Не впевнений. Але точно патологоанатом - не лікар. З повагою, --АВШ (обговорення) 19:08, 4 квітня 2018 (UTC)
І підписуйте свої редагування при звертаннні на сторінки обговорення не так, як Ви робите, а поставивиши 4 підряд отакі значки ~ (це і є Ваш підпис - див. ВП:Підпис), бо інакше при архивуванні цих сторінок бот має проблему - він без Вашого підпису чотирма ось цими значками ~, який автоматично генерує час, не може зархивувати розділи. Підписуйте отак Як це зараз роблю я --АВШ (обговорення) 19:08, 4 квітня 2018 (UTC) )
Вітаю! Перепрошую, що влажу в дискусію, але патологоанатом власне лікар. Це лікарська спеціальність. Як і судово-медичний експерт. Ось 385 наказ МОЗ. Патологоанатоми окрім розтинів проводять гістологічні дослідження зразків вирізаних із різних органів. Та сама експрес-діагностика біоптату при операції. Це визначає чи видаляти орган при підозрі на злоякісний процес, чи ні. Тобто це і лікарська "діагностична спеціальність". Тому якщо його не відносити до лікарів, так само можна не відносити і лікарів ультразвукової діагностики. З повагою, --Dctrzl (обг.) 10:48, 7 квітня 2018 (UTC)
Ці спеціальності в розвинених країнах не входять до переліку лікарів, ніколи не враховуються у статистиці забезпечення країни лікарями. Наша країна ж знаходиться у совковому просторі. У нас і працюючий у статистичному відділі до сих пір вважається лікарем і входить до статистичних показників. Тому за часів СРСР ми за показниками були найкращими в світі. Це не означає, що наша медицина була поганою тоді! А над багатьма МОЗівськими наказами слід тихо пореготати. Ви от знаєте, що в світі є відома лікарська спеціальність — гепатолог, а у нас — немає. Патологоанатом працює не з живою людиною, а в кращому разі з його тканинами. Судово-медичний експерт — часом ні, але через його приналежність до правової системи, їх також там не включають до переліку лікарів. А от лікарі ультразвукової діагностики (як і гастроскопісти) — совковий анахронізм, вони у світі не існують, а кожний лікар сам проводить як ультразвукові, так й інші інструментальні дослідження в межах своєї компетенції, що в Японії, що в США, що в Британії, де мені довелося побувати свого часу. Ну а якщо казати приземленіше, то все-таки що УЗДіст, що гастроскопіст, все ж таки працює з живими людьми ). Але це не означає, що патологоанатом неповажна для мене людина, що це щось второсортне. Його роль просто неоцінима! Але треба правильно розставляти акценти. І от як би писали Вікі діячі МОЗ, що 10-річної давнини, що сучасні "реформатори", то правди б не було і ніхто б нас не читав. Я не збираюсь в цій ситуації вести дискусію чи подбирати джерела на свою користь, я висказав те, що просто знаю і розумію. З повагою, --АВШ (обговорення) 13:12, 7 квітня 2018 (UTC)
Дякую за роз'яснення. З повагою, --Dctrzl (обг.) 18:26, 7 квітня 2018 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[ред. код]

WMF Surveys, 18:21, 29 березня 2018 (UTC)

Протигангренозна сироватка[ред. код]

Шановний Андрію Вікторовичу,
підкажіть, чи на даний час є доведена ефективність протигангренозної сироватки/протигангренозного імуноглобуліну. Начебто роль клостридіальних токсинів і важлива при газовій гангрені 1. У настановах лікування газової гангрени із медскейпу (тут) згадується лише протиправцевий імуноглобулін. Проте США не використовує багато препаратів через особливості їхнього ринку і FDA.
Окрім пострадянських країн протигангренозна сироватка/протигангренозний імуноглобулін виробляються достовірно ще в Індії 2. Хоча не виключено, що ще десь. Кохрейн згадує про дослідження, які проводяться щодо можливої ефективності імуноглобуліну взагалі.
Якщо Ви маєте будь-яку іншу додаткову інформацію, можете щось порадити сюди, чи в особисті повідомлення. Дякую. З повагою, --Dctrzl (обг.) 10:40, 7 квітня 2018 (UTC)

Вітаю. На сьогодні у західному світі вкрай бояться хвороби циркулюючих імунних комплексів, то вони взагалі, де тільки можна, відмовилися від гетерогенних чи алогенних препаратів сироватково-імуноглобуліногового вмісту. Зокрема, при лептоспірозі, сибірці. Хоча в деяких випадках лікувальні сироватки чи імуноглобуліни залишаються в лікувальному арсеналі. При дифтерії лікувальна сироватка дає відчутний клінічний ефект. При правцеві раннє призначення метронідазолу, який діє на збудника, призводить до зменшення вироблення екзотоксину, то й імуноглобулін не дуже й потрібний. Що стосується газової гангрени, то, мабуть, ситуація для розвинених країн взагалі не дуже зрозуміла, ну де там вона має зустрітися, а от якщо лікування хворого здійснювати у барокамері, то взагалі проблем не виникає — анаеробні клостридії в тканинах гинуть при потраплянні туди кисню під тиском. І при ботулізмі ГБО творить чудеса без якоїсь там сироватки. У нашіх безумовно застарілих протоколах лікування сироватки та імуноглобуліни ще є. З повагою, --АВШ (обговорення) 12:44, 7 квітня 2018 (UTC)
Дякую. Підкажіть, чи доцільне використання власне протигангренозної сироватки/імуноглобуліну за відсутності ГБО. Адже, на жаль, для української медицини це доволі рідкісний звір.
Також якщо при раневому ботулізмі застосування ГБО логічне, при харчовому не зовсім зрозуміле. З повагою, --Dctrzl (обг.) 18:23, 7 квітня 2018 (UTC)
Стосовно газової гангрени не маю ані великого досвіду, ані джерел, щоб щось коментувати. У старому наказі сироватка була, чи є новий наказ або протокол не знаю. ГБО в Києві поширено. На периферії інша справа. А от з будь-яким варіантом перебігу ботулізма - все є в розділі "Патогенез" на сторінці цієї хвороби - екзотоксин спричинює тотальну гіпоксію (гемічну, дихальну, гістотоксичну тощо). Так що все патогенетично виважене і результати бачив багато разів особисто. --АВШ (обговорення) 18:38, 7 квітня 2018 (UTC)
Дякую за консультацію. Щодо газової гангрени вже трохи вияснив. Британці пишуть, що застосування антитоксину суперечливе. США вже не застосовує його. Хоча Індія у 2014 році хвалиться, що відкриває виробництво. Ще раз дякую. З повагою, --Dctrzl (обг.) 19:29, 7 квітня 2018 (UTC)

патологічна анатомія[ред. код]

Шановний Андрію Вікторовичу! Даруйте, але мені не зовсім зрозуміло, про яке поняття Ви згадуєте. Якщо про те, що за кордоном - патолог, то це було до моїх правок. Якщо вважаєте за потрібне - викреслю. Сподіваюся ще додати історію ПА та особливості заповнення лікарського свідоцтва про смерть. Також не знаю як додати електронний підпис. Дуже Вам вдячна за надану допомогу, даруйте за мою необізнаність. З повагою, ЛедіБОМЖ — Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 21:39, 9 квітня 2018‎).

Даруйте, але ви можете подивитися ВП:Підпис і навчитися ставити свій підпис правильно, а не писати його буквами! Я ж зверху написав, чому так не можна робити. На сторінці Патологічна анатомія все поки що гаразд. --АВШ (обговорення) 21:49, 9 квітня 2018 (UTC)

--ледиБОМЖ 22:35, 9 квітня 2018 (UTC) ГосподиБожемій! ТАК?! Легше МКХ-10 напам'ять вивчити, ніж розібратися в Вікіпедіїї старенької та хворій БОМЖихи :) Якщо знову не так - даруйте,даруйте,даруйте!З повагою— Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 23:30, 12 квітня 2018 (UTC).

Ні. Просто поставте чотири рази підряд оцей знак ~ замість того, щоб писати буквами свій псевдонім. Тоді автоматично Вікі згенерує ваш правильний підпис, я ж це написав вище.) --АВШ (обговорення) 22:43, 9 квітня 2018 (UTC)
Пробачте, дуже повільно рухаюся :(, до того ж зовсім бракує часу. Тому й залишаю правки прихованими. Якщо можливо, щоб не турбувати Вас щодня, коли все виправлю - напишу Вам сюди, а Ви тоді перевірите. До того, ніколи не знаю, з якого компа вдасться вийти наступного разу, тому й роблю відразу на сайті Вікіпедії. З повагою— Це написала, але не підписала користувачка Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 23:30, 12 квітня 2018 (UTC).
Доброго часу доби. Будь ласка, якщо будете мати час, перегляньте сторінку Патологічна анатомія. Можливо, щось підкажете. Не дуже гарно вийшла Історія розвитку, на жаль, мало знайшла в Вікіпедії посилань на вітчизняних вчених. Лікарське свідоцтво про смерть добре описано на сторінці Причина смерті. з повагою, --— Це написала, але не підписала користувачка Користувачка:Ledibomzh1 (обговореннявнесок) 22:42, 21 квітня 2018 (UTC).
Доброго. Використовуйте при написанні зліва двокрапки, як я, для того, щоб були видні абзаці редагування. Щось мені здається, що ви не на те натискаєте — треба по закінченню припису просто підряд чотири рази натиснути на такий знак ~ (він називається тильдою), він у вас є меню? Або скопіюйте цей знак ~ і надалі вставляйте підряд 4 таких знаки. А не пишіть оце ЛедіБОМЖ. Чотири тильди створять необхідний підпис. Нічого перевірити не можу, тому що ви не даєте посилання на авторитетні джерела, які використовуєте при написанні. А раптом ви все звідти списали, нічого не міняючи, що вважається копівіом і має бути видалено через можливе порушення авторських прав (див. Вікіпедія:Авторитетні джерела, Вікіпедія:Жодних оригінальних досліджень, Вікіпедія:Перевірність, Вікіпедія:Посилання на джерела). --АВШ (обговорення) 23:30, 21 квітня 2018 (UTC)
Доброго часу доби. ( Пробачте, що доставляю Вам стільки клопоту. Відчуваю себе зовсім тупенькою. Ніби-то ставила ці бідолашні тильди - вони й формують автоматично мій нікнейм. Ні, не копіювала, писала в формі реферату, хоча багато підглядала тут: [http://pat-anatomy.tdmu.edu.ua/home/about/rozvitok-patologicnoie-anatomiie РОЗВИТОК ПАТОЛОГІЧНОЇ АНАТОМІЇ ЯК ПРИКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ НАУКИ[1] в цьому обізнана. На жаль, немає для україномовних текстів сайту, де автор має можливість перевірити текст на плагіат. Матеріал, де підглядала, дала як посилання. Але, можливо, Ви порадите щось виправити. Буду вдячна за будь-які зауваження та поради. з повагою, --ледиБОМЖ 11:49, 22 квітня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 11:49, 22 квітня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 11:49, 22 квітня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 11:49, 22 квітня 2018 (UTC)
Оце посилання на сайт Тернопільського медичного університету поставте в тіло статті як джерело (а не як посилання) у розділ "Джерела". З шанованого медичного закладу не йде нісенітниця. Тільки переробляйте текст своїми словами, міняйте їх місцями, тощо. Дякую за Ваш вклад, я потім подивлюся. Не розумію, чого у Вас при натисканні 4-х тильд не формується такий підпис, як у мене, де автоматично генерується посилання на Вашу (хай і не створену сторінку) та сторінку обговорення. Ну хоч час ставиться. --АВШ (обговорення) 12:32, 22 квітня 2018 (UTC)
Дякую. сторінка "Патологічна анатомія", на мій погляд, покращала. В україномовній Вікіпедії достатньо сторінок, які потребують вдосконалення. Ще пару років тому зовсім цим не переймалася. Багато питань можна з'ясувати в іншомовних розділах, на щастя, Гугл-перекладач є. Зараз чомусь радію кожній змістовній сторінці.

Мабуть, перегляну сторінку "Насильство". Чомусь лікарі не вважають цю проблему своєю, вона віднесена до соціології, але саме лікар - перша людина, яка бачить насильство та повинен вміти правильно реагувати на нього. з повагою та вдячністю за допомогу. --ледиБОМЖ 19:55, 1 травня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 19:55, 1 травня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 19:55, 1 травня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 19:55, 1 травня 2018 (UTC)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[ред. код]

WMF Surveys, 01:19, 13 квітня 2018 (UTC)

Thank you for being one of Wikipedia's top medical contributors![ред. код]

please help translate this message into your local language via meta
Wiki Project Med Foundation logo.svg The 2017 Cure Award
In 2017 you were one of the top ~250 medical editors across any language of Wikipedia. Thank you from Wiki Project Med Foundation for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do! Wiki Project Med Foundation is a user group whose mission is to improve our health content. Consider joining here, there are no associated costs.

Thanks again :-) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 03:14, 26 квітня 2018 (UTC)

Приєднуюсь до привітань і дякую за Вашу допомогу впродовж року! Kinedw (обговорення) 10:59, 28 квітня 2018 (UTC)
Дякую! Взаємно! І Вам успіхів і наснаги! --АВШ (обговорення) 13:02, 28 квітня 2018 (UTC)

Хвороба Верльгофа.[ред. код]

Доброго дня. Ви вилучили інформацію щодо лікування ІТП настоем підмареннику весняного по причині непідтвердженою даної інформації. Проте це описано в книгах фітотерапевтів Івана Носаля "Від людини до рослини" та Б.Скачко "Як би мати знала". Але головним доказом є те, що мій син після трьохрічного перебігу хвороби повністю вилікувався приймаючи настій підмареннику весняного. Тарас Правдивий (обговорення) 17:47, 20 травня 2018 (UTC)

Доброго вечора. Ви вставили непідтверджену інформацію, яка не мала посилання на джерела. Тим більше вона не є офіційно визнаною в світі, а наведені книги фітотерапевтів не є авторитетними джерелами. Особистий досвід у Вікі не приймається — це є оригінальним дослідженням, що заборонено. Тому можете нейтрально написати ("Згідно з даними деяких фітотерапевтів...") без особливого надмірного захоплення додавши обов'язково джерела, звідки це взято, так як прийнято у Вікі надавати бібліографію. --АВШ (обговорення) 18:36, 20 травня 2018 (UTC)