Обговорення користувача:Шкурба Андрій Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 4

Архів


Вікіконференція-2017[ред. код]

Вітаю! Запрошую відвідати Вікіконференцію-2017, що відбудеться 25-26 серпня у Херсоні. --visem (обговорення) 21:39, 26 липня 2017 (UTC)

Дякую за запрошення, але не зможу — робота. --АВШ (обговорення) 21:42, 26 липня 2017 (UTC)

Медична термінологія[ред. код]

У статтях з медицини з'явилися розбіжності. Термін urtica в статті «Висип» переданий українською як «пухир», а bulla — як «пузир» або «міхурець». У статті «Пухир» описано саме bullam, а urtica передано як «піхур». Згідно з СУМ-11, «пухир» це «наповнений рідиною кулястий виступ на поверхні шкіри або слизових оболонок, що виникає при опіках, потертості та при деяких захворюваннях», тобто йдеться про bulla. У підручнику з пропедевтичної педіатрії bulla — «пухир», urtica — «піхур». Прошу висловити свою думку. --В.Галушко (обговорення) 15:50, 27 липня 2017 (UTC)

@В.Галушко:, вітаю. Ви праві, "Піхур" — це лат. urtica (рос. волдырь), а "пухир" — це лат. bulla (але не bullam) (рос. "пузырь"). Ці проблеми відбуваються через незнання української медичної термінології, в тому числі, і я не завжди окремі терміни вживаю правильно, а це є результатом того, що багато років москальські терміни переважали (тому навожу рос. переклад), як у випадку «лихоманки-гарячки». Якщо у вас є наснага, то виправіть будь ласка. --АВШ (обговорення) 16:37, 27 липня 2017 (UTC)
Дякую за розуміння. Прошу вибачити слово bullam — я вжив його у формі знахідного відмінка, бо звик відмінювати латинські терміни в тексті. Думаю, цього у статтях Вікіпедії таки робити не варто, бо може заплутати читача. З Вашого дозволення зроблю уточнення у статті «Висип». --В.Галушко (обговорення) 16:54, 27 липня 2017 (UTC)
Аякже! Треба, аби істина перемагала. Трохи підправив Пухир. --АВШ (обговорення) 16:58, 27 липня 2017 (UTC)
Не зовсім ясна згадка urticaria як паралельного до urtica. Термін urticaria вживається щодо медичного стану, і здається, ототожнення їх недоречне. --В.Галушко (обговорення) 17:03, 27 липня 2017 (UTC)
Так, Ви праві. Urticaria, «багато піхурів», це відбувається при кропив'янці, тому ототожнювати аж ніяк не слід. --АВШ (обговорення) 17:08, 27 липня 2017 (UTC)

Я колись створив перенаправлення Була (захворювання) (бо вікіфікував МКХ-10). Може вам варто глянути і виправити? А ще питання щодо МКХ-11. Як там з ним справи? Може його оперативно в нас опублікувати? Що тоді робитимемо зі списками МКХ-10, приберемо чи залишимо для історії? --Буник (обговорення) 10:58, 7 листопада 2017 (UTC)

Bunyk Взагалі то має бути «Булла». І це не захворювання, а прояв, симптом. Пізніше гляну більш детально. Поки що існує МКХ-11 у вигляді бета-версії [1]. Начебто імплементація відтермінована до 2018 року. Інші Вікі залишили МКХ-9, але 9-й перегляд не діє з 1995 року, тому ми свого часу після обговорення на проекті "Медицина" вирішили це прибрати. Стосовно МКХ-11, поки вона повністю замінить десятку, можна сміливо протягом 2018 року ще залишати МКХ-10. --АВШ (обговорення) 18:09, 7 листопада 2017 (UTC)
«Булла» в нас є — Пухир. Невдалі приклади були на сторінці Дерматоз, вони є симптомами. Переробив.--АВШ (обговорення) 20:36, 7 листопада 2017 (UTC)

Дякую[ред. код]

Дякую за суттєве доповнення статті Малярія. --Alex Blokha (обговорення) 20:44, 6 серпня 2017 (UTC)

Ще буду доробляти. --АВШ (обговорення) 20:58, 6 серпня 2017 (UTC)

Чинник чи зброя?[ред. код]

У статті Крим-Конго геморагічна гарячка пропоную повернути пропоновану редакцію ред.№ 20881232 до цієї та інших аналогічних статей, в які Ви внесли аналогічні зміни.

Вважаю, що пропонована редакцію є такою, що більш відповідає змісту явища.

Обгрунтування:

  1. важливість слів «може бути» - кожний предмет чи об’єкт може стати або не стати зброєю: прикладів можна навести багато, наприклад – цеглина (особливо на цьому знаються медики – одна й таж сама речовина у певній пропорції та умовах застосування може бути й корисною, й шкідливою).
  2. термін «чинник» в словосполучення «перелік чинників біозброї» не зовсім підходить у цьому абзаці.

Див.: ЧИННИК, а, чол. Умова, рушійна сила, причина будь-якого процесу, що визначає його характер або одну з основних рис; фактор. — Допускати вагу несвідомого, елементарного в історії, — се ще не значить допускати в ній виключно самі матеріальні чинники (Іван Франко, IV, 1950, 314); Розвиток національної культури в країні соціалізму не є і не може бути чинником відгороджування нації від нації, народу від народу(Максим Рильський, IX, 1962, 124); Верхній шар ґрунту на відкритій місцевості зазнає впливу таких активних чинників, як вітри, що зносять чорноземний пил з розораних полів (чорні бурі), дощові і снігові води (Наука і життя, 8, 1958, 2). Див.: Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 326. http://sum.in.ua/s/chynnyk

--Ігор Жиляєв (обговорення) 12:34, 17 серпня 2017 (UTC)

Вітаю. Треба все-таки вітатися, ніхто правила доброго тону у Вікі не відміняв. Вірус Крим-Конго є чинником хвороби і біологічної зброї. Я вдячний за внесок у відповідні статті, але робити з них недолугі через деякі професійно неграмотні, не відповідні тексту, повторювані назви не дам. Дуже багато я в них вклав, аби вони не були погані, як багато статей на економічну тематику. А я все-таки трохи в медицині розуміюсь. Переклад росіянами медичних документів з англ. грішить помилками, іноді свідомими, іноді вводять назви, які світ не знає (до прикладу їхня «сибирская язва»). Те, що написано у багатьох укр. документах Кабміну, влади, вносять клерки, які не мають медичної освіти, беруть москальський підручник і з нього щось ліплять. Повірте, багато виправляв наказів МОЗ, ГУОЗ на етапах до їхньої публікації. Ніяких повернень до невправних версій я робити не буду. Як щось не подобається, звертайтесь до адміністраторів. Не починайте війну редагувань, згідно правил Вікі будьте готові, що правки по певній тематиці можуть спростувати професіонали цієї галузі. Пам'ятайте, що у Вікі багато фахових людей, а не просто з вулиці. Не маю більше часу, працюю над статтями. Більше не відволікайте по цьому питанню. З повагою, --АВШ (обговорення) 14:02, 17 серпня 2017 (UTC)
Вітаю та дякую за нагадування правил доброго тону в Вікі. Хочу запитати - Ваша така нестримана реакція на просте прохання - чим викликана? Ви декілька разів мене образили - навіщо? Чи варта така реакція змісту пропозиції, про яку Ви раніше не згадували у Ваших матеріалах? Ще раз вибачте - я був про Вас доброї думки.--Ігор Жиляєв (обговорення) 16:41, 17 серпня 2017 (UTC)
@Ігор Жиляєв:, я не побачив у своїх діях образи, навіть подякував за Ваші редагування. Хоча якби Ви оцінили Ваше звертання до мене, наче до якогось нероби-студента, Ви б зрозуміли мою реакцію. Я до своїх студентів так не звертаюся. Давайте не сваритися, а займатися добрими справами, кожний у своїй галузі. Маю на увазі не виправлення загальних помилок, тих речей, що відомі кожному користувачу, а те, що стосується термінології, фахових понять, застосування певних фахових оборотів, стиль сторінки тощо. --АВШ (обговорення) 17:05, 17 серпня 2017 (UTC)

Замінити Махна[ред. код]

Вітаю АВШ, пропоную долучитись до обговорення! У фотоколлажі 11-12 історичних діячів-чоловіків. Це перекіс. Гадаю, що треба прибирати у фотоколажі статті Українці анархіста Нестора Махна, адже він для України не зробив жодної користі, навпаки лише шкоду, адже саме його діяльність стала на заваді нашій незалежності багато в чому. На жаль він досі є кумиром українців, тому ми і досі в болоті. Тож моя думка - треба міняти Махна, адже саме він (замість того, щоб пристати на бік України) допоміг перемогти більшовикам білих, що дало їм змогу нанести переможний удар по УНР, бо розпорошення сил вже не було. Замість того, щоб пристати на бік України.

Проте немає жодного медика та мінімум вчених, хоча ми є піонерами багатьох галузей: Юрій Дрогобич — перший хірург Європи, до того ж творець геліоцентричної концепції світоустрою, перший українець-книгопечатник та ректор знаменитого Болонського університету. Микола Стражеско - першодіагност інфаркта міокарда у світі - смертельної хвороби для мільйонів, Іван Пулюй - першовідкривач X-променів та неонівського випромінювання, Юрій Вороний - перший трансплантолог нирки у світі. Юрій Кондратюк та Сергій Корольов - піонери космонавтики, Ігор Сікорський - творець гелікоптера, Микола Миклуха-Маклай - автор теорії рівності рас, Георгій Гамов - автор Теорії Великого вибуху та концепції генетичного коду тощо. Пропоную замінити спірну особистість на людину з беззаперечними досягненнями. Підтримайте одну з кандидатур.--Yasnodark (обговорення) 14:03, 1 вересня 2017 (UTC)

Вітаю. Не думаю, що така особистість як Нестор Махно не має уособлювати українців. Не думаю, що у нашій Вікі у нашій статті "Українці" 11-12 у фотоколажі — це перекіс, хай про перекіс думають ті, в кого немає достатньо діячів для висвітлення значущості свого народу. Думаю і згоден, що усі від Стражеска до Гамова мають бути включені у фотоколаж. До речі, Стражеско був не один першодіагностом, вони разом з Василем Парменовичем Образцовим, його тестем, описали у німецькому часописі вперше в світі прижиттєві клінічні ознаки тромбозу вінцевих судин серця. --АВШ (обговорення) 14:23, 1 вересня 2017 (UTC)

Ваша думка з приводу найменування статті про рак легені[ред. код]

Ось тут запропонували поцікавитися Вашою думкою з приводу найменування статті про рак легені. Запрошую Вас висловитися. --Sspeik (обговорення) 11:02, 1 листопада 2017 (UTC)

Це настільки непринципіально, що мені просто не кортить це коментувати. Є вкрай багато того, що потребує узгодження більш нагально. Зміна назви не призведе до потрясінь в українській медичній спільноті. --АВШ (обговорення) 16:41, 1 листопада 2017 (UTC)|

en:Vascular myelopathy[ред. код]

Здравствуйте! Можете создать статью с английского--Станислав Савченко (обговорення) 18:16, 19 листопада 2017 (UTC)