Обговорення шаблону:Друга світова війна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


у/в[ред. код]

@Slovolyub: дивно, що мені Вам доводиться наводити ці аргументи

§ 11. Чергування У — В


1. В українській мові чергуються як прийменники у, в, так і префікси у-, в- у словах. У вживається для того, щоб уникнути збігу приголосних, важких для вимови:

а) між приголосними: Наш учитель; Десь у хлібах кричав перепел;

б) на початку речення перед приголосним: У присмерку літають ластівки так низько (Павличко); Увійшли до хати; У лісі стояв гамір, пахло квітами;

в) незалежно від закінчення попереднього слова перед наступними в, ф, а також перед сполученнями літер льв, св, тв, хв і под.: Сидимо у вагоні; Не спитавши броду, не сунься у воду (Приказка); Велике значення у формуванні характеру має самовиховання; Одягнена у хвою, шумить дрімуча тайга;

г) після паузи, що на письмі позначається комою, крапкою з комою, двокрапкою, тире, дужкою й крапками, перед приголосним: Стоїть на видноколі мати — у неї вчись (Б. Олійник); Це було... у Києві; До мене зайшла товаришка, учителька із сусіднього села.


2. В уживається для того, щоб уникнути збігу голосних: /17/

а) між голосними: У нього в очах засвітилась відрада (Панас Мирний); Була в Одесі; Прочитала в оголошенні;

б) на початку речення перед голосними: В очах його світилась надія; В Антарктиді працюють наукові експедиції;

в) після голосного перед більшістю приголосних (крім в, ф, льв, св, хв і под.): Пішла в садок вишневий (Шевченко); Люди врозкид розляглися в траві (Гордієнко).


3. У — В не чергуються:

а) у словах, що вживаються тільки з в або тільки з у: вдача, вклад, вправа, вступ (і удача, уклад, управа, уступ — з іншими значеннями); взаємини, влада, власний, властивість, вплив і т. ін.; увага, ударник, узбережжя, указ, умова, усталення, установа, уява, а також у похідних утвореннях: вступний, владар, уважність, ударницький, умовний та ін.;

б) у власних іменах і в словах іншомовного походження: Вдовенко, Врубель, Владивосток; Угорщина, Удовиченко, Урал, увертюра, ультиматум, утопія та ін.


п.2 і приклад "Люди врозкид розляглися в траві". --Avatar6 (обговорення) 11:02, 24 вересня 2018 (UTC)

Початковий варіант теж можливий, тож навіщо змінювати на той, де важко вимовити, бо три приголосні підряд завжди важче вимовити, ніж дві.--Словолюб (обговорення) 13:11, 25 вересня 2018 (UTC)
Перепрошую, а Ви назви статей енциклопедії не вимовляйте по літерах. Дві голосні скоромовкою не набагато легше. Можливий, — в поезії, белетристиці тощо. Тут енциклопедія, база даних, база знань, де, хм, хоча б ідентифікатори — назви статей, категорій, повинні відповідати чітким правилам. Я втомився доводити таку очевидну річ авторам назв сторінок. У вікіпедії чи не тисячі перенаправлень через це чергування і довічне у-кання розмовців. Зрозумійте мене правильно. З повагою..--Avatar6 (обговорення) 14:13, 25 вересня 2018 (UTC)
Спочатку перейменуйте окремо взяті статті, на які йдуть посилання із шаблону, а то з Вашою уніфікацією шаблону з'явилися червоні посилання там, де були сині. Не із шаблону треба було починати!--Словолюб (обговорення) 11:20, 30 вересня 2018 (UTC)