Обговорення шаблону:Замки та палаци Волині

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Збараж - це вже не Волинь, а Галичина чи Поділля. На Тернопільщині межі Волині проходять на лінії Колодне-Шимківці (відносно Збаража на півночі) --Tomahiv 14:05, 4 листопада 2009 (UTC)

  • Хіба Полонська фортеця розташована на Волині? Bulka

Навіть якщо не звертати увагу на територіальний поділ Речі Посполитої чи Російської імперії, то й тоді з 1195 року Полонне входить до Волинського князівства Романа Мстиславовича, далі до волинської частини Галицько-Волинського князівства, далі до волинських володінь Острозьких. Взагалі за поляків - Кременецький повіт Волинського воєводства і.т.д. А хіба історія Заслава чимось принципово відрізняється від Полонного? --Homora 11:57, 5 квітня 2010 (UTC)

Не міг вам раніше відписати бо дехто відпрацьовує традицію хамства на теренах укрвікі (не зважаючи на несприйняття ними ж підсунутих гниляків). До теми. Хотілося б щоб так не було. Але джерела Полонської історії навряд чи волинські. Крім того Заслав, на відміну від Полонного, ніколи на татарів спину не гнув. З огляду на це Полонський замок можна назвати волинським, адже зявився після зачистки території для встановлення над нею контролю. Зверніть увагу на створений вами курйоз із назвою статті. Ніколи раніше не доводилося чути про фортечний уряд, а от про замковий навпаки.— Це написав, але не підписав, користувач 95.134.77.123 (обговореннявнесок).

Замок - це укріплена резиденція феодала(умовно), фортеця - чисто військове укріплення. Про джерела історії - з 1195 року - лише волинські, до того - київські. Кордон між Волинню і Київщиною проходив по Случі. Стосовно татар - не зрозумів?--Homora 15:08, 8 квітня 2010 (UTC)

  • Роман Афтанази, найбільший дослідник палацо-паркових ансамблів України в своїй 10 томній праці "Історія резиденцій на кордонах Речі Посполитої" в п'ятому томі, присвяченому Волині, описав замки, палаци і двори в 153 місцевостях і довів, що на початку XIX ст. на Волині було близько 300 замків, палаців і дворів... Павлюк В. Палацово-паркові ансамблі магнатерії – центри культури Волині Seleonov 15:28, 27 вересня 2010 (UTC)