Ольгінське сільське поселення (Ростовська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ольгінське сільське поселення
Адм. центр Ольгінська (Ростовська область)[1]
Країна Flag of Russia.svg Росія
Регіон Аксайський район
Населення
 - повне
Площа
 - повна

Ольгінське сільське поселення — муніципальне утворення в Аксайському районі Ростовської області.

Адміністративний центр поселення — Ольгінська станиця.

Населення — 6403 особи (2010 рік).[3]

Географія[ред. | ред. код]

Ольгінське сільське поселення розташоване в приміській зоні міста Ростова-на-Дону, в 14 км від нього й в 10 км від міста Аксай Ростовської області.

З півночі Ольгінське сільське поселення межує з землями міста Аксай й Великолозьким поселенням, зі сходу межує із Старочеркаським й Верхньоподпольнинським сільськими поселеннями, з півдня — з Істоминським поселенням; з заходу — з містом Ростов-на-Дону й Ленінським сільським поселенням.

Історія[ред. | ред. код]

Перша станиця на шляху Задонського поштового тракту у 1809—1819 роках носила назву Новомахинська. З 1820 року називається Махинська. 1846 року перейменована в ім'я великої руської княгині Ольги на Ольгинську.

До Новомахинської переселилися українці й біля 60 сімей козаків. Українців переведено у козацький стан. Українці й козаки за давнім військовим звичаєм тягнули жереб, кому переселятися на Задонський тракт. 1817 року отаман Платов виклопотав переселення у нові станиці на Задонському шлясі ще 30 сімей козаків. У 1820 році у Махинській станиці було 109 дерев'яних будинків, у яких мешкало 964 особи.

З часом посилюється увага до Задонському тракту. Для кращого відправлення поштового гонитви, підводної повинності, супроводу арештантів, утримання нічлігів 1824 року цар розпорядився про переселення на задонські станиці українців, яких навернуто до козацького стану.

Господарство[ред. | ред. код]

У поселенні працює одне сільськогосподарське підприємство ТОВ «Сонячне», що спеціалізуються на вирощуванні у теплицях овочів та розсади однорічних квітучих рослин, що застосовуються для прикраси декоративних клумб й газонів.

Сільськогосподарським організаціям належать земельні угіддя площею 68,5 га, з яких посівні площі займають 8,6 га.

З 1963 року тут функціонує Ольгинська дільнична лікарня, при якій з 1999 році працює сестринський догляд. На хуторі Нижнеподпольний працює фельдшерсько-акушерський пункт.

З 1998 року в станиці Ольгинській працює центр соціальної допомоги сім'ї та дітям. Є сільські бібліотеки: у Ольгинській станиці та на Нижньоподпольному хуторі.

Адміністративний устрій[ред. | ред. код]

До складу Ольгинського сільського поселення входять:

Примітки[ред. | ред. код]