Олімпійський комітет Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олімпійський комітет Росії
OKR.svg
Абревіатура ОКР і ROC
Тип Національний олімпійський комітет
Засновано 1992
Країна Flag of Russia.svg Росія
Штаб-квартира Лужнецька набережнаd
Місце діяльності Росія
Офіційні мови російська
Президент Станіслав Поздняков
Генеральний секретар Анастасія Давидова
Материнська
організація
Олімпійські комітети Європи
Вебсайт olympic.ru

CMNS: Олімпійський комітет Росії у Вікісховищі

Олімпійський комітет Росії (повне найменування — Загальноросійський союз громадських об'єднань «Олімпійський комітет Росії», скорочене — Олімпійський комітет Росії та ОКР, повне найменування англійською мовою: Russian Olympic Committee, скорочене найменування англійською: ROC) — організація, що представляє країну в міжнародному олімпійському русі, національний олімпійський комітет (НОК) Росії. Російський Олімпійський комітет створений 1911 року та відтворений 1991 року (у 1951—1991 рр. функціонував НОК СРСР).

Загальні відомості[ред. | ред. код]

  • Олімпійський комітет Росії є загальноросійською спілкою громадських об'єднань, громадян Російської Федерації та російських юридичних осіб. ОКР являє собою самостійне, добровільне, некомерційне об'єднання фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості, визнане Міжнародним олімпійським комітетом (МОК). ОКР діє без обмеження терміну повноважень і керується у своїй діяльності Конституцією Російської Федерації, Федеральним законом «Про громадські об'єднання» та іншими законами Російської Федерації, Олімпійською хартією та Статутом.
  • ОКР є частиною олімпійського руху, будує свою роботу відповідно до Олімпійської хартії МОК, підкоряється рішенням Міжнародного олімпійського комітету, представляє Російську Федерацію на Олімпійських іграх, а також у всіх регіональних, континентальних та всесвітніх спортивних змаганнях, що проводяться МОК або під його егідою.

Керівні органи[ред. | ред. код]

  1. Олімпійські збори;
  2. Виконком ОКР;
  3. Президент ОКР.
  • Олімпійські збори є вищим керівним органом Олімпійського комітету Росії.
  • У період між Олімпійськими зборами діяльністю ОКР керує Виконком, який обирається Олімпійськими зборами в кількості не більше 27 членів, що мають право голосу. Незалежно від складу Виконкому ОКР до його складу повинні в обов'язковому порядку входити: президент ОКР, три перших віцепрезидента ОКР, три віцепрезидента ОКР, генеральний секретар ОКР, члени МОК — громадяни Росії, представники спортивних федерацій (спілок, асоціацій) з олімпійських видів спорту, представник комісії спортсменів.
  • Президент ОКР очолює Виконком ОКР, здійснює загальне керівництво діяльністю ОКР.

Президенти ОКР[ред. | ред. код]

Президенти Роки президентства
Срезневський В'ячеслав Ізмаїлович 1911—1918
Смірнов Віталій Георгійович 1992—2001
Тягачов Леонід Васильович 2001—2010
Жуков Олександр Дмитрович 2010—2018
Поздняков Станіслав Олексійович 2018—нині

Почесні президенти ОКР[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]