Опалення, вентиляція та кондиціювання повітря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Опалення, вентиляція та кондиціювання повітря, (скор. ОВК, або HVAC від англ. Heating, Ventilation, & Air Conditioning), це сукупність інженерних систем, метою яких є створення необхідних чи оптимальних умов мікроклімату, потрібних для перебування людей чи протікання технологічних процесів в приміщеннях будинків та споруд, засобах пересування тощо. Як інженерна спеціальність, у країнах СНД, традиційно належить до галузі будівництва та архітектури, у країнах Західної Європи та Америки до галузі машинобудування (Mechanical Engineering). ОВК часто розглядають у скупності з системами холодопостачання, теплогазопостачання. Оскільки всі системи ОВК працюють з одним повітряним середовищем, тісно взаємодіють одна з одною, вони можуть розглядатися як єдина інженерна система.

Історія

[ред. | ред. код]

Параметри повітряного середовища

[ред. | ред. код]

Система ОВК може так чи інакше впливати на наступні параметри повітряного середовища в приміщеннях:

Опалення

[ред. | ред. код]
Докладніше: Опалення

Система опалення підтримує температуру повітря на заданому рівні у холодний період року.

Вентиляція

[ред. | ред. код]
Докладніше: Вентиляція

Система вентиляції забезпечує видалення повітря з приміщення і заміну його свіжим, в необхідних випадках, обробленим повітрям.

Кондиціонування повітря

[ред. | ред. код]

Система кондиціонування повітря має на меті підтримання температури та вологості повітря на заданому рівні у теплий період року. Основною функцією системи, як правило, є охолодження повітря.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

В. Ананьев и др. Системы вентиляции и кондиционирования. Теория и практика ISBN 5944470054