Орден Георгія Димитрова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден "Георгій Дімітров"
орден «Георги Димитров»
Країна НРБ
Тип Орден
Вручається: Болгарським та іноземним громадянам за виняткові заслуги, а також особи, удостоєні почесних звань Героя НРБ і Героя Соціалістичної Праці
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 17 червня 1950
Перше: 1950
Нагороджено: 4000
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Георгія Димитрова (70)
Черговість

CMNS: Орден Георгія Димитрова у Вікісховищі

Орден «Георгій Димитров» — вищий орден , нагорода Народної Республіки Болгарії. Орден було засновано 17 червня 1950 указом Президії Народного зібрання і мав одну ступінь. Першим його кавалером став В. Червенков, міністр-голова НРБ в 1950 році.

Опис[ред. | ред. код]

Автором первинного проекту ордена був скульптор К. Лазаров. Часткові зміни до проекту вніс художник-гравер О. Одабашян. До 1952 року орден виготовлявся в приватному ательє, потім — на Державному монетному дворі. У середині золотого орденського знака розміщений медальйон червоної емалі з рельєфним бюстом Георгія Димитрова вліво. Медальйон оточений білим кантом. У нижній частині ордена розташована стрічка червоної емалі з написом «Георгій Димитров». Медальйон оточений двома пшеничними снопами, у верхній частині знаходиться маленька п'ятикутна зірка червоної емалі. У нижній частині — серп і молот червоної емалі.

Розміри знака — 45 × 42 мм. Орден мав два різновиди: самі перші випуски 1950 не мали п'ятикутною колодки і кріпилися до одягу за допомогою нарізної штифта або шпильки. Потім орден став носитися на п'ятикутною колодкою, обтягнутою темно-червоною стрічкою з червоними смужками по краях.

Література[ред. | ред. код]

Петров Т. Ордени та медалі в Б'лгарія. Софія. 1998.