Орден Лицарів-Тамплієрів Єрусалима

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OSMTH
Девіз «Non Nobis, Domine, non Nobis, Sed Nomini Tuo da Gloriam» («Не нам, господи, не нам, Але імені твоєму воздай славу»)
Дата заснування 1804
Тип Благодійна організація
Голова Патрік Рей [1] (2010—2018)
Члени 5000
Офіційний сайт osmth.org
Орден Лицарів-Тамплієрів Єрусалима у Вікісховищі?

Орден Лицарів Тамплієрів Єрусалима, (лат. Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani, OSMTH) є неполітичною, неприбутковою організацією, зареєстрованою в Женеві, Швейцарія, за номером в Федеральному реєстрі CH-660.1.972999-4.

В даний час OSMTH є Міжнародною гуманітарною християнською організацією, до складу якої входить більше 5 000 Лицарів та Дам з 42 країн Християнського Світу, об’єднаних ідеями політичної та релігійної свободи, захисту прав людини, гуманітарної допомоги та благодійності. Зареєстрована у Швейцарії з реєстраційнім номером СН-660-1972999-4.

OSMTH акредитована в Організації Об'єднаних Націй як неурядова організація зі Статусом Спеціального Консультанта. [2]

Історія[ред. | ред. код]

Орден Храму є християнською екуменічною організацією, заснованою в 1804 році лейб-медиком Фабром Палапра (Bernard-Raymond Fabré-Palaprat 29.05.1773 - 18.02.1838) за підтримки імператора Наполеона I Бонапарта, і офіційно визнаний в 1853 році імператором Наполеоном III. Орден діє на основі традицій середньовічних лицарів-тамплієрів. Він відновлює традиції, але не стверджує, що є прямим нащадком давнього ордена, заснованого Хьюгом де Пайеном в 1118 році і закритим папою Климентом V в 1312 році.

У 1995 році більшість тамплієрів OSMTH (в основному представники Великого Пріорату Австрії, Франції, Італії, Фінляндії, Англії та Уельсу, Шотландії, НАТО і США) зібралися в австрійському місті Зальцбурзі і демократично прийняли кілька резолюцій по реформації Ордена. Одним з важливих рішень було відкликати визнання у Регента Ордена, Фернандо де Соуза Фонтес, перш за все, в зв'язку з порушеннями принципів регулярності. Ті небагато, хто відмовилися дотримуватися цих демократичних рішень в даний час відомі як OSMTH-Regency. З тих пір Орден розділився на дві гілки. Сучасний OSMTH є найбільшим і найкращим чином організованою спільнотою тамплієрів на сьогоднішній день.[3]

Діяльність в Україні[ред. | ред. код]

Підрозділ Міжнародної благодійної організації «Орден Лицарів Тамплієрів Єрусалима» було утворено в Україні в 2012 році.[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]