Орден Чорного орла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Орден Чорного орла
Ord.Aquilanera.png Hoge Orde van de Zwarte Adelaar Pruissen.jpg
Оригінальна назва нім. Schwarzer Adlerorden
Девіз Suum Cuique
(«Кажному — своє»)
Країна Flag of Prussia (1892-1918).svg Королівство Пруссія
Тип орден
Підстави нагородження За цивільні чи військові заслуги
Статус не вручається
Статистика
Дата заснування 18 січня 1701
Перше нагородження 1701 Фрідріх I
Останнє нагородження 1918
Кількість нагороджень 407
Черговість
Молодша нагорода Орден Червоного орла

Орден чорного орла (нім. Der Hohe Orden vom Schwarzen Adler) — найвищий пруський орден. Заснований королем Фрідріхом І з приводу його коронації 18 січня 1701 року. Складається з хреста, зірки та стрічки жовто-гарячого кольору.

Сини короля ставали кавалерами ордену при народженні. Орден дарувався німецьким підданим за воєнні й громадянські заслуги, з іноземців орден дарувався монархам і державним сановникам. Ордена очолював король Пруссії. Спочатку число кавалерів ордена обмежувалося тридцятьма, але згодом це обмеження було зняте.

Орденська зірка.

Орден складався з мальтійського хреста, світло-синьої барви, з чотирма чорними орлами в кутах та написом «FR» (що означає FRYDERICUS REXКороль Фрідріх) посередині щита та восьмикутної срібної зірки з Чорним орлом на помаранчевому полі і девізом SUUM CUIQUE ("Кожному своє"). Носили цей хрест на широкій помаранчевій стрічці через плече або на золотому ланцюжку. Дизайн нагороди придумав корінний житель Кенігсберга Хорст Дюринг .

Кавалери Ордену удостоювалися особливого ​​вбрання — червона мантія, підбита муаровою тканиною блакитного відтінку. На шиї мантія стягувалась крученими позолоченими шнурочками, прикрашеними на кінцях кутасами. На голову одягали чорний капелюх, прикрашений білим пір'ям та діамантовою застібкою.

Щоб отримати з рук короля цю нагороду, потрібно було щедро пожертвувати на благодійність. Насамперед — на притулок Чорного орла. На утримання притулку лицарі Чорного орла вносили по 50 дукатів на рік.

З моменту свого створення у 1701 по 1918, орденом Чорного Орла було нагороджено 407 осіб.

Серед нагороджених (1816) відомий генерал-майор князь Ангальт-Кетен-Плесський Фердинанд Фридрих - засновник Асканії Нова.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]