Охара Косон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Охара Косон
小原古邨
При народженні Охара Матао
Народження 1877(1877)
Канадзава
Смерть 1945(1945)
  Токіо
Національність японець
Громадянство Японія Японія
Жанр традиційний японський живопис ніхонга
Навчання у художника Судзукі Касона
Діяльність Japanese-style painter[d][1], художник-гравер[d], художник
Напрямок ніхонга
Роки творчості 1895—1944
Покровитель видавець Ватанабе Ходзабуро
Вчитель Suzuki Kason[d][1]
Твори зображення тварин і квітів

Охара Косон у Вікісховищі?

Охара Косон (小原古邨, 1877, Канадзава — 1945, Токіо) — відомий японський художник зламу XIX-XX ст., представник традиційного японського живопису, так званої нової ніхонга.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився в Канадзаві. Перше ім'я — Охара Матао. За припущеннями, художню освіту опановував у 1889—1893 рр. в технічній школі префектури Ісікава. Удосконалював художню майстерність у художника Судзукі Касона (Suzuki Kason, 1860—1919). За японською традицією, узяв ім'я свого вчителя, трохи змінивши його фонетику.

Охара Косон, Птах і лотос, Бруклінський музей, США.

В середині 1890-х рр. перебрався в місто Токіо. Починав як графік. В роки російсько-японської війни робив графічні твори на військову тематику. У зв'язку з падінням престижу графіки, перейшов до фотографії.

Зменшення замовлень на створення гравюр та поширення фотографії в Японії спонукало Охару припинити художню діяльність. Подоланню творчої кризи митця сприяла зустріч із філософом і рятівником творів японського мистецтва Ернестом Феноллозою. Косон наново звернувся до створення графіки у стилі нова ніхонга, яскравим представником якої згодом і став. Працював у декількох японських видавництвах, серед яких і майстерня Ватанабе Ходзабуро (Watanabe Shozaburo) та Кавагуті. Ватанабе сприяв продажам графіки митця за кордон, переважно у США, де зосереджена найбільша кількість творів останнього періоду творчості художника. Деякі відбитки робив у різних кольорових варіантах, що особливо поціновується шанувальниками графіки та музеями.

Помер у Токіо в своєму будинку у 1945 році.

Див. також[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Ohara Koson: Artist of kacho-ga, prints of birds and flowers, Hiraki Ukiyo-e Museum, 1998. 40 pp.
  • Nature prints by Koson - Shoson - Hoson, Japan Gallery, New York, 16 pp.
  • Amy Reigle Newland, Jan Perree, Robert Schwaap. Crows, Cranes & Camelias: the natural world of Ohara Koson. Leiden: Hotei Publishing, 2001.

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Охара Косон