Портал:Японія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
center.

Японія (яп. 日本, ніппон, ніхон, «основа Сонця») — острівна держава Східної Азії розташована вздовж Азійського континенту у західній частині Тихого Океану. Офіційна назва — «Японська держава» (яп. 日本国 — ніппонкоку, ніхонкоку). Складається з 47 адміністративних одиниць — префектур. Столиця країни — Токіо.

Японський архіпелаг знаходиться на схід від Китаю, Кореї та Росії, простягаючись від Охотського моря з півночі до Східно-китайського моря на півдні. Його площа складає 377,873 км². До архіпелагу входять більше як 3000 островів, серед яких найбільшими є острови Кюсю, Шікоку, Хонсю та Хоккайдо. Більша частина Японії укрита горами, серед яких багато вулканів. Найвищою горою-вулканом країни є гора Фудзі.

Археологічні дослідження засвідчують наявність людей на Японському архіпелазі у добу пізнього Палеоліту. Проте перші писемні згадки про Японію з'являються у китайських історичних хроніках 1 століття по Р. Х. В цілому, історія Японії демонструє динамічні зміни двох парадигм за якими розвивалася країна — активні відносини із зовнішнім світом та ізоляція від нього. Такі зміни зумовили формування японської культури.

Редагувати 
Вибрана стаття

Сьоґуна́т Е́до (яп. 江戸幕府, едо бакуфу, 12 лютого 1603 — 14 жовтня 1867) — всеяпонський самурайський уряд авторитарного типу під керівництвом сьоґунів з родини Токуґава з центром у місті Едо (сучасне Токіо). Існував 265 років — від часу призначення Токуґави Іеясу сьоґуном (1603) до реставрації імператорського правління в Японії (1867). За час функціонування сьоґунату ним правило 15 сьоґунів. За всю політичну історію самурайства він вважається найпотужнішим центральним урядом з високим рівнем внутрішньої організації. За назвою правлячої родини його також називають сьоґунатом Токуґава...

Редагувати 
Добра стаття

Оно́да Хіроо́ (яп. 小野田寛郎, おのだひろお; 19 березня 1922) — японський військовий, молодший лейтенант розвідки Імперської армії Японії. Навчався у армійському училищі Накано, що готувало спеціалістів з партизанської війни. Брав участь у Війні на Тихому океані з 1944 року. Не знаючи про капітуляцію Японії, продовжував бойові дії на філіппінському острові Лубанг до 1974 року. З 1984 року — голова «Школи природи», що займається соціалізацією японської молоді. Нагороджений бразильською медаллю Сантоса-Дюмона і японською медаллю честі.

Редагувати 
Добра стаття
Типовий анімешний персонаж в жанрі етті.
Редагувати Вибране зображення
Статуя Будди Дайбуцу в м. Камакура, Японія
Редагувати Нові статтіРедагувати 20 травня в історії Японії
Редагувати Чи Ви знаєте...Редагувати Вікіпроєкти

Для координації роботи по створенню і покращенню статей по Японії та японознавчій тематиці існує

Проєкт:Японія


Редагувати Вибрана картина
Кікуци Йосай (19 ст.), «Жінка самурай Томое Гоцен», діяла у 12 століття.
Редагувати Категорії
Редагувати Допоможіть, будь-ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей по Японії.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі "Пошук", що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку "Перейти". Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель "Створити статтю" розміщену нижче.


Вікіпедії бракує статей із мовознавства, філософії, економіки і політики Японії. Якщо у вас буде натхнення, будь-ласка, напишіть їх.

У Незавершених статтях про Японію ви знайдете чимало матеріалів, які потребують вашої уваги, коментарів і доробки. Просимо витратити Ваш дорогоцінний час на них.

Запити на нові статті по Японії просимо розміщати на цій сторінці...

Див. також

Редагувати Братні портали
Редагувати Японські проєкти Вікімедії
Редагувати Інші розділи Вікімедії
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти