Портал:Японія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал Японія - 011.png
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
Flag of Japan.svg
center.
Japan (orthographic projection).svg

Японія (яп. 日本, ніппон, ніхон, «основа Сонця») — острівна держава Східної Азії розташована вздовж Азійського континенту у західній частині Тихого Океану. Офіційна назва — «Японська держава» (яп. 日本国 — ніппонкоку, ніхонкоку). Складається з 47 адміністративних одиниць — префектур. Столиця країни — Токіо.

Японський архіпелаг знаходиться на схід від Китаю, Кореї та Росії, простягаючись від Охотського моря з півночі до Східно-китайського моря на півдні. Його площа складає 377,873 км². До архіпелагу входять більше як 3000 островів, серед яких найбільшими є острови Кюсю, Шікоку, Хонсю та Хоккайдо. Більша частина Японії укрита горами, серед яких багато вулканів. Найвищою горою-вулканом країни є гора Фудзі.

Археологічні дослідження засвідчують наявність людей на Японському архіпелазі у добу пізнього Палеоліту. Проте перші писемні згадки про Японію з'являються у китайських історичних хроніках 1 століття по Р. Х. В цілому, історія Японії демонструє динамічні зміни двох парадигм за якими розвивалася країна — активні відносини із зовнішнім світом та ізоляція від нього. Такі зміни зумовили формування японської культури.

Редагувати 
FA gold ukr.png
Вибрана стаття
Alex K Tokugawa mon.png

Сьоґуна́т Е́до (яп. 江戸幕府, едо бакуфу, 12 лютого 1603 — 14 жовтня 1867) — всеяпонський самурайський уряд авторитарного типу під керівництвом сьоґунів з родини Токуґава з центром у місті Едо (сучасне Токіо). Існував 265 років — від часу призначення Токуґави Іеясу сьоґуном (1603) до реставрації імператорського правління в Японії (1867). За час функціонування сьоґунату ним правило 15 сьоґунів. За всю політичну історію самурайства він вважається найпотужнішим центральним урядом з високим рівнем внутрішньої організації. За назвою правлячої родини його також називають сьоґунатом Токуґава...

Редагувати 
Dobra6.png
Добра стаття
Hiroo Onoda young.jpg

Оно́да Хіроо́ (яп. 小野田寛郎, おのだひろお; 19 березня 1922) — японський військовий, молодший лейтенант розвідки Імперської армії Японії. Навчався у армійському училищі Накано, що готувало спеціалістів з партизанської війни. Брав участь у Війні на Тихому океані з 1944 року. Не знаючи про капітуляцію Японії, продовжував бойові дії на філіппінському острові Лубанг до 1974 року. З 1984 року — голова «Школи природи», що займається соціалізацією японської молоді. Нагороджений бразильською медаллю Сантоса-Дюмона і японською медаллю честі.

Редагувати Вибране зображення
Редагувати Нові статтіРедагувати 21 березня в історії Японії
Редагувати Чи Ви знаєте...Редагувати Вікіпроєкти

Для координації роботи по створенню і покращенню статей по Японії та японознавчій тематиці існує
Wikiproekt Japonia logo.png
Проєкт:Японія


Редагувати Вибрана картина
Кікуци Йосай (19 ст.), «Жінка самурай Томое Гоцен», діяла у 12 століття.
Редагувати Категорії
Редагувати Допоможіть, будь-ласка
Evolution-tasks.png

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей по Японії.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі "Пошук", що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку "Перейти". Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель "Створити статтю" розміщену нижче.


Вікіпедії бракує статей із мовознавства, філософії, економіки і політики Японії. Якщо у вас буде натхнення, будь-ласка, напишіть їх.

У Незавершених статтях про Японію ви знайдете чимало матеріалів, які потребують вашої уваги, коментарів і доробки. Просимо витратити Ваш дорогоцінний час на них.

Запити на нові статті по Японії просимо розміщати на Exquisite-kwrite.png цій сторінці...

Див. також

Редагувати Братні портали
Редагувати Японські проєкти Вікімедії
Редагувати Інші розділи Вікімедії
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти