Охвістя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Охвістя (англ. Rump Parliament) — уживана в історичній літературі назва английского парламенту у період з 1648 до 1652 року.

"Охвістя" (англ. rump) зазвичай означає задній кінець тварини; його використання означающе "залишок" вперше було відзначено в цьому контексті. З 1649 року терміну "Охвастье" був використаний для позначення будь-якого парламенту, що залишився від фактично законного парламенту.

Названий так через Прайдової чистки Довгого парламента 6 грудня 1648 року, після якої всі антиармійськи налаштовані депутати-пресвітеріани були вигнані з Парламенту. Охвістя на короткий історичний період скасувало британську монархію (17 березня 1649 року), палату лордів й започаткувало республіканське правління (англ. Commonwealth). Олівер Кромвель, якого Охвістя призначило 26 травня 1650 року головнокомандувачем збройними силами республіки («лордом-генералом»), 20 квітня 1653 року розігнав Охвістя.

Відновленне Охвістя[ред.ред. код]

Після смерті Олівера Кромвеля 3 вересня 1658 року його третій син Річард Кромвель вступив на посаду лорда-протектора Англії, Шотландії та Ірландії. В 1659 році він збирає Третій Протекторат парламент.[1] Проте, поряд з армією, парламент не зміг сформувати стабільний уряд і після семи місяців армія відсторонила його. Так, 25 травня 1659 року Річард Кромвель через вісім місяців після вступу на посаду добровільно подав у відставку. Так, 6 травня 1659 року Третій Протекторат парламент переформувався в Рамп парламент (Охвістя). В деяких джерелах це значиться як Відновлене Охвістя.[2]

Посилання[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.