Печатка Орегону

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печатка Орегону

Велика печатка Орегону — один з офіційних символів штату Орегон, США.

Історія[ред. | ред. код]

"Лососева" печатка (Salmon Seal)

Свою першу печатку (так звану Лососеву) штат отримав за Тимчасового уряду (1843-1849). На ній зображено лосося (звідси й назва) і три копи зерна.[1] Лосось символізував рибну промисловість, а зерно — сільське господарство регіону.

Герб після 1849 р.

Коли до влади прийшов губернатор Джозеф Лейн, 1849 року уряд штату затвердив нову печатку. У центрі було вітрильне судно, що символізувало економіку, вище зображено бобра (символ торгівлі хутром, яким здавна славився Орегон)[1]. Ліворуч від корабля стояв індіанець, праворуч — орел. Над бобром знаходиться девіз по-латині Alis Volat Propriis ("Летить вона на крилах")[1].

1857 року в столиці штату, місті Салемі, було проведено Конституційний Конвент, де делегати, що складали конституцію нового штату, затвердили новий герб [1]. Конвент розробниками нового герба призначив Бенджаміна Ф. Берча, Лафаєтта Гровера і Джеймса К. Келлі [2]. Нарешті, переміг варіант від Харві Гордона, до якого згодом було додано зображення лося. 14 лютого 1859 року Орегон став 33-м штатом США.

Дизайн[ред. | ред. код]

Опис дизайну і порядку використання герба міститься в Конституції штату та переглянутому Статуті ORS 186.020[3].

Відповідно до нього, герб складається з незамкнутого кільця з текстом вгорі «Штат Орегон» і датою вступу внизу — 1859. Усередині кільця, на вершині щита, розташовано американського орла. На щиті зображено гори, лося, вагон і Тихий океан. В океані зображено британський військовий корабель, що відходить, і американський пароплав, що прибуває. Ці судна символізують кінець британського правління в штаті Орегон.[4] Лось на гербі свідчить про багатство штату на велику рогату худобу [2]. Унизу зображено копу зерна, плуг і кайла. Вони символізують аграрний сектор і тваринництво [2]. Над ними розташований напис «Союз». Тридцять три зірки, що оточують щит, позначають число штатів у США на момент вступу Орегону до Союзу 1859 року.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Horner, John B. (1919). Oregon: Her History, Her Great Men, Her Literature. The J.K. Gill Co.: Portland. p. 96, 127, 174.
  2. а б в Corning, Howard M. (1989). Dictionary of Oregon History. Binfords & Mort Publishing. p. 233.
  3. Oregon State Seal. Oregon Secretary of State. Архів оригіналу за 2012-07-03. Процитовано 2008-02-25. 
  4. State Seal of the State of Oregon. Oregon Secretary of State. Архів оригіналу за 2012-07-03. Процитовано 2008-02-25. 

Див. також[ред. | ред. код]

Штат Орегон

Прапор Орегону