Пивовар Анатолій Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анатолій Васильович Пивовар
Пивовар А.В.jpg
Народився 4 квітня 1958(1958-04-04) (61 рік)
село Деріївка, Онуфріївський район, Кіровоградська область
Місце проживання Київ
Громадянство Україна Україна
Діяльність історик
Заклад Верховна Рада України
Науковий ступінь Кандидат економічних наук

Пивовар Анатолій Васильович (04.04.1958, с. Деріївка (Дереївка) Онуфріївський район, Кіровоградської обл.) — перший заступник керівника Головного управління апарату Верховної Ради України, кандидат економічних наук, український історик, автор багатьох монографій з історії та джерелознавства степової України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Пивовар Анатолій Васильович народився в 1958 році на Кіровоградщині, в селі Дереївка, що над Дніпром при впадінні Омельника. Саме в цей час тут велися розкопки знаменитого Дереївського могильника, що, як і частина рідного кутка села — Колодівки — вже понад 40 років покоються під водами штучного Дніпродзержинського моря. Після переїзду батьків (батько — Пивовар Василь Іванович, мати — Коваленко Олена Семенівна) другою батьківщиною стало село Червона Кам'янка, колишній районний центр Кіровоградської області, де пройшли роки дитинства, навчання у місцевій школі. Звідси починався шлях у самостійне життя. Після служби в армії закінчив економічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, аспірантуру Інституту економіки АН УРСР, з 1987 року — кандидат економічних наук. Працював на наукових та керівних посадах в установах Академії наук України та її Президії, Міністерства праці України, у Вищій атестаційній комісії України, на Київському колективному заводі «Росинка». З 1996 року — в Апараті Верховної Ради України. Загальний обсяг наукових праць складає близько 400 друкованих аркушів (в основному роботи в галузі економіки та інформатики).

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Ястребова (Кіровоград), подяка Голови Верховної Ради України у 1998 році, подяка Голови Верховної Ради України із врученням цінного подарунка або грошової винагороди у 2001 році, Латунна пам'ятна медаль «Десять років Незалежності. Україна.1991-2001 рр.» у 2001 році, Заслужений економіст України у 2008 році, орден «За заслуги» ІІІ ступеня у 2013 році, Грамота Верховної Ради України у 2013 році, Цінний подарунок Голови Верховної Ради України у 2017 році.

Бібліографія[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]